Hlavní obsah
Muži jsou prý zranitelnější než ženy Foto: Profimedia.cz

Muži zvládají rozchody a nekvalitní vztahy hůře

V rozporu s všeobecnou domněnkou zvládají muži rozchody a nefunkční vztahy hůře než ženy. Vysvětlení je jednoduché. Zatímco ženy mají většinou více intimních přátel a dokážou se svěřovat kamarádkám a rodině, muži většinou při rozchodu či nedorozumění ztrácejí i svou jedinou intimně spřízněnou duši.

Muži jsou prý zranitelnější než ženy Foto: Profimedia.cz
Muži zvládají rozchody a nekvalitní vztahy hůře

Platí to minimálně u dnešních mladých lidí ve věku mezi 18 a 23 roky. U tisícovky z nich provedli výzkum psychologové z Wake Forest University v Severní Karolíně. A výsledky jasně naznačují, že muži jsou zranitelnější než ženy, co se týká randění a vztahů.

Ženy mají totiž intimní oporu často nejen v partnerovi, ale také v rodině a přátelích. Zatímco muži ve své většině mají v partnerce jedinou intimní oporu. A když o ni přijdou, je oslabena jejich vlastní identita i vlastní cena. Nejhůře pak snášejí nefunkční vztah.

Pro muže je důležitá kvalita

„S překvapením jsme zjistili, že mladí muži reagují mnohem významněji na kvalitu probíhajícího vztahu,“ tvrdí profesor psychologie Robin Simon.

Ženy silněji emotivně vnímají, zda vztah mají či nikoli, muži naopak, jak kvalitní vztah je a hůře snášejí jeho konec.

„Ženy vyjadřují emocionální distres depresí, zatímco muži na něj většinou reagují konzumací alkoholu či užíváním drog,“ dodává Simon.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků