Hlavní obsah
Ta, které se muž dívá do očí déle, má vyhráno. Foto: Profimedia.cz

Muži stačí 8,2 vteřiny, aby láskou ztratil hlavu

Kolik času potřebuje muž, aby se zamiloval na první pohled? Přesně 8,2 vteřiny, tvrdí vědci v odborném časopise Archives of Sexual Behavior. Čím déle se prý muž dívá na ženu, když se poprvé setkají, tím větší o ni má zájem. U ženy ale podle délky pohledu nic nepoznáte.

Ta, které se muž dívá do očí déle, má vyhráno. Foto: Profimedia.cz
Muži stačí 8,2 vteřiny, aby láskou ztratil hlavu

Pokud je mužský pohled kratší než čtyři vteřiny, je možné, že ho žena vůbec nezaujala. Když však překoná hranici 8,2 vteřiny, je více než pravděpodobné, že se právě zamiloval. To ale neplatí pro ženy. Jejich oči na mužích spočinou stejně dlouho, ať jsou pro ně přitažliví, nebo ne, uvádí se ve studii.

Ženy se dívají na všechny stejně

Při výzkumu byly využity skryté kamery, které tajně snímaly pohyb očí 115 studentů, když hovořili s herci a herečkami. Studenti pak museli hodnotit přitažlivost protějšku, se kterým konverzovali.
Herečkám, které považovali za krásné, se muži dívali do očí v průměru 8,2 vteřiny. Těm, které hodnotili jako méně přitažlivé, však pouze 4,5 sekundy. Ženy ale na všechny herce hleděly stejně dlouho.

Vědci jsou přesvědčeni, že muži pomocí očního kontaktu vyhledávají zdravé a plodné partnerky. Ženy se prý naopak bojí, aby nepřitáhly nechtěnou pozornost kvůli nebezpečí nechtěného otěhotnění.

Ženám na vzhledu tolik nezáleží

Svou roli může v tomto výzkumu hrát i mužská orientace na vzhled. Zatímco mužům na vzhledu partnerky velice záleží, žena hledá ve vztahu jiné hodnoty. Muži se zkrátka raději dívají v každé situaci. Naopak ženám záleží především na povaze. Potvrzují to i čtenářky Novinek. V anketě, kde hlasovalo 6850 respondentek, odpovídaly na otázku: Čím vás muž nejvíce okouzlí na první schůzce?

Celých padesát procent odpovědělo, že smyslem pro humor, přes deset procent si nejvíce cení inteligence. To, že mají ženy často vyvinuté jiné smysly než zrak, dokládá i výsledek, že 10,8 procent žen obdivuje na mužích vůni. Pěkná tvář a postava zaujala dohromady 18 procent dotázaných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků