Hlavní obsah

Kvalitu spermatu zvyšuje každodenní sex

Pokud mají muži problémy s kvalitou svého spermatu, měli by dle australských vědců mít sex denně. Jedině tak se zvýší šance na otěhotnění jejich partnerky. Odborníci tak vyvrací tvrzení, že má-li pár problémy s početím, měl by několik dní abstinovat před plodnými dny partnerky.

Kvalitu spermatu zvyšuje každodenní sex

"Pravidelnou každodenní ejakulací lze omezit počet poškození DNA spermie", potvrdil BBC lékař Allan Pacey z Britské společnosti pro plodnost.

Australští vědci sledovali 42 mužů s abnormálním tvarem spermií. Dobrovolníci měli za úkol každý den v týdnu ejakulovat. Osmý den jim byl odebrán vzorek semene. Následující tři dny měli naopak abstinovat a poté jim byl opět odebrán vzorek. Ze srovnávacích studiích bylo zjištěno, že kromě pěti mužů, kteří pravděpodobně trpěli jinou chorobou, měli muži více kvalitních spermií v prvním vzorku. Po sexuální abstinenci bylo kvalitních spermií výrazně méně.

Podle Paceyho výzkum ukazuje, že pokud muž denně ejakuluje, sníží se počet poškození DNA spermie. Pokud se sníží počet poškození z třiceti procent na dvacet procent , pak je to obrovská změna k lepšímu a zvyšuje se pravděpodobnost oplodnění.  

Když je pár na počátku snažení se o otěhotnění, pak může sexuální abstinence 2-3 dny před plánovaným početím pomoci. Pokud si je ale pár vědom, že muž má velký počet spermií, ale s větším množstvím poškozených DNA spermií, pak je na místě mít sex  pravidelně každý den.           

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků