Hlavní obsah
Stres negativně ovlivňuje i partnerský život. Foto: Profimedia.cz

Karanténa nahrává milostným hrátkám? Opak je pravdou

Restaurace, kavárny, ale i většina obchodů je zavřených. Den se prodloužil, hodiny strávené dojížděním do práce mnohde odpadly, s partnerem trávíme více času než kdykoliv předtím. Navzdory špatným zprávám se proto nabízí alespoň jedna dobrá. Více času a chuti na milostné hrátky. Je to ale skutečně pravda?

Stres negativně ovlivňuje i partnerský život. Foto: Profimedia.cz
Karanténa nahrává milostným hrátkám? Opak je pravdou

Pro někoho je karanténa skvělou příležitostí k tomu strávit se svým partnerem co nejvíce času a využít ho k nejrůznějším milostným hrátkám a prozkoumání svých fantazií. Tato romantická představa se ale zdaleka netýká všech.

Karanténa totiž může působit klaustrofobicky, nudně a strach z chycení viru, ztráty práce či obavy o zdraví svých milovaných mohou mít za následek ztrátu chuti na sex. Jen výjimečně je stres spouštěčem vášně, většinou vede naopak k jejímu potlačení.

Snažíte se od řvoucích titulků a katastrofických zpráv co nejvíce oprostit? I tak se se ztrátou chuti na sex můžete potkat. Podle odborníků totiž není přirozené, aby spolu partneři trávili čtyřiadvacet hodin, sedm dní v týdnu.

„Za ztrátu chuti na sex může také neustálé opečovávání potomků, potřeba uklízet či úplná ztráta soukromí,” říká Tracey Coxová pro Daily Mail.

Výsledky ankety společnosti US NBC News, které se zúčastnilo 9000 lidí, ukázaly, že koronavirová pandemie negativně ovlivnila 47 % domácností. To stejné potvrzují i britští odborníci, podle kterých současná situace vedla spíše k potlačení touhy, a ne opaku.

Je tedy v pořádku se sexu na nějakou dobu vzdát? V žádném případě. Při sexu dochází k uvolňování dopaminu, což je hormon, díky kterému se cítíme šťastnější. Po něm zase dochází ke zvyšování hladiny testosteronu, který nám dodává energii a zvyšuje chuť na opětovný sex.

Díky milostným hrátkám se partneři navíc cítí klidnější, mají silnější pouto, a navíc i silnější imunitní systém.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků