Hlavní obsah
České Budějovice Foto: Jan Pařík

Indové začínají se sexem dříve a častěji se milují

Dospívající v Indii prožívají svou první sexuální zkušenost ve stále mladším věku a rovněž se častěji milují. Přitom jejich poznatky o antikoncepčních metodách jsou nedostačující. Vyplývá to ze zprávy, kterou ve čtvrtek zveřejnila indická vláda.

České Budějovice Foto: Jan Pařík
Indové začínají se sexem dříve a častěji se milují

"Dospívající začínají se sexuálním životem dříve, mládež střídá více partnerů a většinou jde o náhodná setkání," píše se ve zprávě zabývající se populací a jejím vývojem, kterou vypracovalo Ministerstvo zdravotnictví a rodinné a sociální péče.

Neznalost antikoncepce

"Tyto (sexuální poměry) se také vyznačují opomíjením antikoncepce či nepoužíváním kondomu," uvádí se dále ve zprávě. Ta rovněž poukazuje na to, že již v raném věku bývají někteří k sexu přinuceni nebo se stykem úplně nesouhlasí.

Jen 59 procent dospívajících má dostatečné znalosti o kondomu a 49 procent o hormonální antikoncepci. Velký počet mladých osob vůbec neví, jak prezervativ používat.

To má následně dopad i na rozrůstající se onemocnění AIDS. "Mladí lidé ve věku od 10 do 25 let tvoří 50 procent nově nakažených pacientů HIV," poznamenal deník Hindustian Times.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků