Hlavní obsah
České Budějovice Foto: Jan Pařík

Indové začínají se sexem dříve a častěji se milují

Dospívající v Indii prožívají svou první sexuální zkušenost ve stále mladším věku a rovněž se častěji milují. Přitom jejich poznatky o antikoncepčních metodách jsou nedostačující. Vyplývá to ze zprávy, kterou ve čtvrtek zveřejnila indická vláda.

České Budějovice Foto: Jan Pařík
Indové začínají se sexem dříve a častěji se milují

"Dospívající začínají se sexuálním životem dříve, mládež střídá více partnerů a většinou jde o náhodná setkání," píše se ve zprávě zabývající se populací a jejím vývojem, kterou vypracovalo Ministerstvo zdravotnictví a rodinné a sociální péče.

Neznalost antikoncepce

"Tyto (sexuální poměry) se také vyznačují opomíjením antikoncepce či nepoužíváním kondomu," uvádí se dále ve zprávě. Ta rovněž poukazuje na to, že již v raném věku bývají někteří k sexu přinuceni nebo se stykem úplně nesouhlasí.

Jen 59 procent dospívajících má dostatečné znalosti o kondomu a 49 procent o hormonální antikoncepci. Velký počet mladých osob vůbec neví, jak prezervativ používat.

To má následně dopad i na rozrůstající se onemocnění AIDS. "Mladí lidé ve věku od 10 do 25 let tvoří 50 procent nově nakažených pacientů HIV," poznamenal deník Hindustian Times.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků