Hlavní obsah

Francouzka porodila na parkovišti

Šťastně skončil příběh nečekaně rychle postupujícího porodu. Maminka už ani nestačila dojet do nemocnice a nakonec porodila v autě na soukromém parkovišti lékárníka.

Francouzka porodila na parkovišti

Čtyřiatřicetiletá Delphine Blonová z francouzského městečka Tronquay měla své třetí dítě porodit až 6. září. Dítě deroucí se na svět však o sobě dalo vědět dříve a překvapilo tak oba rodiče, kteří v tu chvíli zrovna jeli ve voze.

Do nemocnice to už ale nestihli. Muž musel zastavit na nejbližším parkovišti. To slouží tamnímu lékárníkovi, jehož posléze vyzval, aby mu s porodem pomohl.

"Zašel jsem pro lékárníka, který hned ochotně přiběhl," vyprávěl Antoine, šťastný otec. "Miminko nejprve vystrčilo hlavičku, lékárník mu pak pomohl na svět." Dítě se tak narodilo přímo uprostřed parkoviště, vážilo 3,06 kilogramu. Dostalo jméno Nils.

"Položil Nilse na břicho matky a pak jsme už jen čekali na záchranku," pokračoval tatínek. Matka i dítě byly poté převezeny do nemocnice. Oběma se daří dobře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků