Hlavní obsah
Tereza Škrháková v Akátovém domě Foto: Jiří Smutný

Dick Cheney podpořil homosexuály

Americký viceprezident Dick Cheney v úterý u příležitosti volební kampaně ve státě Iowa prohlásil, že nepodpoří federální zákaz homosexuálních sňatků. Jeho stanovisko je v rozporu s postojem prezidenta USA George W. Bushe.

Tereza Škrháková v Akátovém domě Foto: Jiří Smutný
Dick Cheney podpořil homosexuály

Setkání se zúčastnila rovněž jeho dcera, která je lesbička a jejíž orientaci Cheney, otec dvou dospělých žen, veřejně připomněl. Otázky homosexuality jsou proto jeho rodině velmi blízké.

Svoboda ve výběru vztahů

"Svoboda znamená svobodu pro všechny. Lidé musí být svobodní ve volbě jakýchkoliv typů vztahů," prohlásil s tím, že jde o jeho vlastní názory, které neovlivňují politiku Bílého domu.

Cheney se dále domnívá, že problematiku legalizace sňatků gayů a lesbiček by měly dojednávat jednotlivé státy, nikoliv Washington jakožto celek.

Zároveň však akceptuje Bushův boj za změnu zákona, který by zakazoval svatby mezi osobami stejného pohlaví. Prezidentův návrh novely však v červenci Senát zamítnul.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Souhlasíte se sňatky homosexuálních partnerů?

Republikánský prezident, jehož odpor k homosexuálním svazkům je všeobecně známý, za svatbu považuje jen svazek osob opačného pohlaví.

Postoj Cheneyho se částečně slučuje s názorem demokratických odpůrců. Ačkoliv plně nesouhlasí se sňatky mezi gay a lesbičkami, jsou ochotni přistoupit na změny v Ústavě.

Anketa
Souhlasíte se sňatky homosexuálních partnerů?
Ano
68.2 %
Ne
24.3 %
Nevím
7.5 %
Celkem hlasovalo 1250 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků