Hlavní obsah
Ženy se ve dnešní době snaží stylizovat hned do několika rolí najednou – chtějí tak konkurovat mužům. Foto: Profimedia.cz

Co má vliv na délku života

Muži umírají dříve než ženy, říkávalo se kdysi. Jenomže možná tomu už brzy tak nebude. Nové průzkumy totiž ukazují, že moderní ženy, které se snaží být nejen matkami, ale i manažerkami, a konkurovat tak mužům, zažívají nadměrný stres, který může mít negativní vliv na délku jejich života.

Ženy se ve dnešní době snaží stylizovat hned do několika rolí najednou – chtějí tak konkurovat mužům. Foto: Profimedia.cz
Co má vliv na délku života

Rozdíl v délce životů u obou pohlaví se zmenšuje, protože na ženy působí zhoubně tzv. moderní stres. Stále více z nich odchází z tradičních rolí matek a pečovatelek o domácí krb na trh práce konkurovat mužům.

To je sice správně, ale právě stres související s náročným vyvažováním rodinného a pracovního života je připravuje o roky života.

Rozdíly se zmenšují

Stále platí, že se ženy většiny národů Západu dožívají v průměru o čtyři roky více než muži. „Nárůst délky života je u žen ale o něco pomalejší než u mužů,“ tvrdí britský Národní statistický úřad.

„Zmenšující se rozdíl mezi průměrnou délkou života obou pohlaví odpovídá rostoucímu počtu důkazů, že stále větší počet žen získává vyšší vzdělání a náročné pracovní pozice a vedle toho čelí stresu ze snahy zkombinovat práci s výchovou dětí, což má negativní vliv na délku života,“ píše deník The Mail.

Nejvíce se přitom rozdíl délky průměrného života žen a mužů snižuje ve Spojeném království, USA a Austrálii, kde ženy pronikají do dříve typicky mužských pozic delší dobu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků