1. Sex ve třech

„Jedna z nejčastějších sexuálních fantazií je trojka neboli sex ve třech. Součástí této fantazie je samozřejmě experimentování, ale také smyslové přetížení v podobě propojování různých částí těl tří lidí,” říká sexuální terapeutka Vanessa Marinová pro Huffington Post.

2. Nadřízenost a podřízenost

Mezi další nejběžnější sexuální fantazie patří ty, jež v sobě nějakým způsobem zahrnují prvky nadřazenosti či podřazenosti. Většinou mají muži zájem zaujímat dominantní postavení a ženy naopak submisivní, ale není to pravidlem.

Některé ženy také mohou mít touhu ovládat své partnery, podobně někteří muži mohou chtít být ovládáni. Přitažlivost této představy spočívá v tom, že je jeden z partnerů vydán tomu druhému na milost a nemilost. Nejčastěji se pak při sexu používají pomůcky, jako jsou pouta či různé druhy provazů.

3. Hra nohou

Tzv. foot fetiš je v oblibě - mnoho lidí láká představa, že si různě hrají s partnerovými chodidly. Ať už se jedná o lehké dotýkání, líbání či intimnější záležitosti, rozhodně se jedná o velmi dobře přijímanou sexuální fantazii, kterou partnera dost možná i příjemně překvapíte.

4. Sex s osobou stejného pohlaví

Tato představa se zdaleka netýká jen homosexuálů a bisexuálů. Spoustě lidí připadá představa sexu s osobou stejného pohlaví přitažlivá, a to i přes to, že vědí, že jsou heterosexuálové. U žen se například tato fantazie často vysvětluje tím, že se jedná o přetransformovanou potřebu po porozumění, pohlazení a lásce.

5. Dívání se na partnera, jak si užívá s někým jiným

Někteří lidé si rádi představují, že se dívají na to, jak si jejich partner či partnerka užívají s někým jiným. Jedná se o představu, která není lehce splnitelná, neboť v ní hraje důležitou roli žárlivost a partnerova ochota k tomu užít si s někým jiným.