Skvělé sportovní výkony, vysoké manažerské pozice, ale i výměna žárovky nebo pneumatiky u auta už dávno nejsou prostorem pouze pro muže. Ženy stále častěji dokazují, že stačí na mnohé profese a činnosti stejně jako pánové tvorstva.

A zatímco je za to na jedné straně muži chválí a většinou jsou rádi, na tu druhou se ale rozhodně nehrnou do činností, které jsou pro ženy již dlouhá léta běžnou rutinou. Podobné to je i s některými citovými projevy. Utrpěla by totiž jejich mužnost a možná i ego. Některé věci, které by podle žen mohli muži vykonávat častěji, případně chování, za které se nemusí stydět, přinesl server Women´s Health magazine.

Vaření 

Bývaly doby, kdy muž do kuchyně nevstoupil, a vaření bylo čistě ženskou záležitostí. A jak to tak vypadá, někteří moderní muži se tohoto nepsaného pravidla drží dodnes. A to přestože je známo, že jsou lepší kuchaři než ženy.

Přitom z hlediska vztahu je ochota uvařit občas něco dobrého u muže velkou předností, které si ženy cení.

Slzy

Slzy jsou pro mnohé lidi projevem slabosti. U žen je muži ještě tolerují a pohled na plačící ženu v nich vyvolává dokonce potřebu ji ochraňovat. U sebe ale k ničemu takovému prostor nedají. Byla by to ukázka vlastního selhání.

Vřelý vztah s dětmi 

Založení rodiny je pro muže stejně důležité jako pro ženy. V přístupu k vlastním dětem už ale nevyznávají někteří stejný přístup jako ženy. Otec s dětmi na pískovišti, v dětském centru nebo na kolotoči stále není běžnou záležitostí. I tady ale platí, že vřelý rodinný přístup k dětem ženám velmi imponuje.

Zájem o ženská témata

Nejedna žena by docenila, kdyby se mohla alespoň občas s partnerem pobavit i o tématech či záležitostech, které jsou opravdu spíše ženskou doménou. A je jedno, jestli jde o oblíbené seriály, módu nebo celebrity. Zájem o podobnou konverzaci ji rozhodně potěší.

Péče o vlastní vzhled 

Částečně nedbalá mužská elegance se u žen nesetkává přímo s odporem, ale rozhodně se to nemá přehánět. Když partnerka vidí, že se muž umí postarat sám o sebe, co se vzhledu a upravenosti týče, přinese to rozhodně více plusových bodů.