Podle odborníků na vztahy vypovídají svazky s komplikovanými ženami mnohé především o pánech než o ženách "potvorách" samotných.

Nikdo nebude jistě popírat, že všude na světě narazíte na komplikované ženy (náladové, hysterické, majetnické atd.), v tom ale problém není. Ten nastává spíš ve chvíli, kdy si s takovou dámou chce muž něco začít.

Redaktoři serveru Askmen vybrali nejčastější typy "komplikovaných" žen a sestavili jednoduchý přehled nejen o ženách samotných, ale i rady pánům, co o nich jejich vyvolená vypovídá.

Potvora

Čím muže přitahuje a co za tím je: Je to většinou žena kariéristka, je drzá, vyzývavá, většinou vydělává dobré peníze. Jde ale také zároveň o ženu plnou hněvu, která utrpěla nějakou nepříjemnost ze strany okolí, a tak se proti tomu obrnila, aby bránila samu sebe.

Co randění s ní vypoví o muži: Takový typ muže přitahuje možná kvůli svému hněvu někdy až agresi, kterou muž vyjádřit neumí nebo nechce (jde většinou o muže "slušňáky"). Na druhou stranu takové ženy vyhledávají i muži, kteří sami nemají problém s agresí, případně nejdou při konfliktech "pro ránu daleko".

Sexbomba 

Čím muže přitahuje a co za tím je: Taková žena je jednoduše sexy a neodolatelná, a mnohdy také "svolná". Jde o dámu, která si je vědoma svého vzhledu a toho, jak na muže působí a nebojí se toho využít.

Co randění s ní vypoví o muži: Jednoduše, asi se nenajde muž, který by se za ní alespoň neotočil. Jen málokterý ale bude dobrovolně ochoten vrhnout se do vážnějšího vztahu s ní. Ten, který to udělá, bude tak činit v první řadě především kvůli sexu. Málokdy půjde o jedince, který by se chtěl s takovou ženou usadit, případně mít rodinu.

Zlatokopka

Čím muže přitahuje a co za tím je: Jde o jedinečnou ženu, která bude určitou "ozdobou", s níž se bude muž rád chlubit. Především jde ale o typ, který sám sebe pasuje do role koordinátora všeho. Umí jednoduše zmanipulovat partnera tak, aby vždy dostala vše, co chce.

Co randění s ní vypoví o muži: Ženy zlatokopky většinou skončí v hledáčku mužů, kteří také sami sebe pasují do role krále světa. Mužů, kteří si myslí, že zrovna na ně každá žena čeká a touží po nich.

Chaotička, nepořádnice

Čím muže přitahuje a co za tím je: Na první pohled taková žena vypadá mile, nevinně až skoro dětsky, zkrátka se liší od běžného průměru. Většinou jde ale zároveň o ženu, která má problémy s alkoholem, má dluhy, nevyřešené konflikty s příbuznými či řeší jiný závažný problém. Často je tak odkázána na pomoc partnera.

Co randění s ní vypoví o muži: Pánové mají v prvních chvílích u takové partnerky skvělý pocit, protože mohou uplatnit svůj ochranitelský komplex, aspoň si to myslí. Tyto ženy také vyhledávají muži, kteří měli s podobným vztahem už dříve zkušenosti v rodině (např. péče o matku atd.).

Vztahová lhářka

Čím muže přitahuje a co za tím je: Většinou se jedná o ženu, která chce dle svého tvrzení jen nezávazný sex, čili jakási kamarádka s benefity. Byť to tak sama prezentuje, nikdy to nedodrží. Většinou začne po nějaké době vymáhat od nezávazného vztahu víc, než bylo "stanoveno".

Co randění s ní vypoví o muži: Muži, kteří jdou do takového vztahu, a jsou ochotni se v něm držet, sami mnohdy nevědí, co od života chtějí. Nejde o to, že jim partnerka lže, spíš o to, že lžou oni sami sobě.