Nehledě na dobu trvání vztahu, ne vždy má každý chuť na sexuální hrátky s partnerem, i když v počátcích vztahu to je opravdu spíše výjimkou. Přiznejme si to, postupem času v dlouhodobějším vztahu se stejným partnerem trošku lenivíme, a tak už nám mnohdy nepřijde tak divné, že se naše "sexuální frekvence" poněkud snížila.

Napříč internetem kolují nejčastější důvody, proč tomu tak je. Za některými stojí sociální a společenské či pracovní aspekty, za jiné důvody mohou občas i sami partneři. Pomineme-li jako hlavní problém samotné vztahové neshody s partnerem, stále ještě zbývá mnoho aspektů, které patří mezi časté "zabijáky ženské sexuální touhy".

Stres

Slovo, které se v poslední době skloňuje snad ve všech pádech. Hektická doba, vysoké pracovní vytížení, starost o děti a domácnost - to vše může být ve svém základu strůjcem stresových situací. Pokud se pak více aspektů spojí v jeden dlouhodobější problém, není divu, že na sex ve vztahu už nezbývá nálada.

Premenstruační syndrom

Máte s partnerkou skvělý sex, ale vždy několik dní před očekávanou měsíční periodou je najednou jak vyměněná a vypadá, že jí sex vůbec nic neříká? Pak může být jednou z možností premenstruační syndrom. Rozhodně ale pánům nedoporučujeme zjišťovat, zda to tak opravdu je. Otázkou: "To už máš zase ty svoje dny?" totiž celou situaci jen zazdí a vyhlídky na vylepšení se asi jen tak hned nedočkají, cituje server Ask Men.

Užívání antikoncepce

Antikoncepce představuje z hlediska kontroly početí opravdu skutečný průlom a mnohé ženy si ji nemohou vynachválit. Bohužel ale i antikoncepce má svá negativa. U některých žen je to například nesnášenlivost některých jejích druhů, u jiných je to právě snížení sexuální aktivity či chuti na sex.

Podobný výsledek může mít i dlouhodobé užívání klasických léků, nebo kombinace více léčebných procedur.

Vedle aspektů, které muž nemůže příliš ovlivnit a v lepším případě je může pouze respektovat, jsou ale na druhou i situace, které sám (byť neúmyslně) vyvolává, a jež ve výsledku mají stejný dopad - snížení sexuálního chtíče žen.

Postupné ignorování

Tím rozhodně nemyslíme, že by partner ignoroval ženu jako takovou, jde spíš o "ignorantství či přecházení" malých drobností, kterých si dříve všímal (nový účes partnerky, nové šaty či boty atd.).

Každý chce být svým způsobem v centru pozornosti a chce být chválen. Především hlavně kvůli partnerovi chce být přeci žena krásná. Pokud si ten tedy ani po týdnu nevšimne, že má partnerka nový sestřih, přičemž kolegové v práci jí ho chválí každý den, pak to na pohodě vztahu příliš nepřidá. Při častější frekvenci těchto "malých prohřešků" se špatná nálada a laxní přístup ze strany žen mnohonásobně zvyšuje, takže pánové pozor, a všímejte si!

Rychlovky na denním pořádku 

Je jedno, zda jste spolu měsíc nebo pět let. Sex je záležitostí vás obou, a proto je vhodné na to tak i pohlížet. Bohužel v mnoha, byť jinak pohodových vztazích, se ze sexu stane po čase běžná rutina, kde především muž hledí na to, jak si honem odčinit to svoje (byť s velkým potěšením), a šup spát. Ne každé ženě ale taková rychlovka vyhovuje, o to víc, pokud to má být téměř pokaždé.

Nedostatek intimností

Sex je sex, ale intimita je intimita. I uspokojivý sex tak nemusí být zárukou naprosté ženské spokojenosti. Pokud ve vztahu po čase zcela chybí něžnosti (občasné objímání, romantika, polibky), nebude žena nikdy stoprocentně spokojena.