"Nejstarší dochované erotické pomůcky objevili už před časem archeologové v místech, kde sídlili pravěcí lovci. Pochopitelně se poněkud lišily od dnešních. Pokud vím, tak šlo o kamenné penisy, ale tento materiál by asi u dnešních žen neuspěl," řekl sexuolog Radim Uzel.

Pomůcky dokáží okořenit sexuální život

Přestože za nákup novodobých pomůcek se mnozí lidé již nestydí, stále mezi námi žijí jedinci, kteří prý mnohdy vymýšlejí doslova konspirační metody, aby si jich při návštěvě sexshopu nepovšimlo okolí. Sexuolog však míní, že se nikdo za nákup erotických pomůcek nemusí stydět. A navíc podle něj prospívají zdraví.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Používáte erotické pomůcky?

"Jako sexuolog mohu říct, že jednoznačně obohacují sexuální život. Mnozí lidé se ovšem domnívají, že slouží pouze k masturbačním úkonům. Je to ale právě naopak, protože mají obohacovat partnerské sexuální soužití," vysvětlil odborník.  

Umělá panna přináší mnohé výhody

Erotické pomůcky mohou znamenat velkou výhodu zejména pro lidi, kteří vedou osamocený život bez partnera.

"Při uspokojování sexuálních potřeb lidí, kteří žijí sami, samozřejmě erotické pomůcky sloužit mohou. Má to své výhody i nevýhody. Když například souložíte s nafukovací pannou, tak u toho nekecá, nemůže otěhotnět a nemůžete od ní dostat pohlavní chorobu. Ovšem na druhé straně od ní nemůžete čekat něžný polibek, nepohladí vás, ani se po ránu na partnera neusměje," konstatoval Uzel.