Vědci dali stovkám mladých mužů a žen fiktivní popisy studentů, již se lišili především ve svém chuťovém apetitu a požádali je, aby ohodnotili jejich osobnosti.

Přestože většina mladých považovala vegetariánství za ctnost, z pohledu atraktivity vnímali mnohem lépe masožravce, především když se jednalo o muže.

"Chuť na maso a mužnost šly vždy v ruku v ruce," tvrdí pro Daily Mail doktor Steven Heine z University of British Columbia.

Podle něj bylo maso vždy úzce spjato s určitou mocí a privilegii a ne jinak je tomu dnes.

Zásadový a přitom měkký vegetarián

Masožravce tedy ženy od nepaměti spojují s mužností, ale také s postavením ve společnosti. Vegetariáni jsou sice vnímáni jako velmi zásadoví muži, ale jinak s mužností jako takovou prý příliš společného nemají.

Podle spoluautora studie Matouše Rubyho ale vegetariáni nemají zoufat, mají totiž prý celou řadu dalších přitažlivých rysů.

"Jsou ženy, které upřednostňují více mužné typy, ale to ještě neznamená, že méně mužní partneři jsou zcela out," dodává Ruby.

Průzkum jen potvrdil tvrzení předchozích studií, ze kterých vzešlo, že lidé vegetariány vnímají jako uvědomělé a liberální pacifisty, zatímco milence masožravce za vlastenecké a projaderné konzervativce.