„Já tady mluvím o láskyplném vztahu za čtyřicet let,“ uvedl svou přednášku Levy.

„Když tady budou roboti, kteří mají také emoce, osobnost, vědomí. Mohou s vámi mluvit, mohou vás rozesmát. Mohou říct, že vás milují, jak jen lidská bytost dokáže říct, miluji tě, a řeknou to tak jistě, jak to budou myslet vážně,“ prohlásil mimo jiné Levy na konferenci.

Roboti jako sexuální pomůcky přijdou na trh do pěti let

Roboti jako sexuální pomůcky přijdou ale na trh podle něj již mnohem dřív, nejpozději za pět let. Bude se jednat o stále dokonalejší nafukovací panny a panáky. Vědci ale podle Levyho už dnes vyvíjejí roboty, kteří by měli umělou osobnost, emoce a vědomí.

„Ale pro láskyplný vztah je potřeba něco naprosto jiného. V láskyplném vztahu je totiž mnohem víc věcí, které jsou důležité. A nejtěžší ze všeho je konverzace. Člověk chce, aby s ním byl robot schopen hovořit o tom, co ho zajímá. Chce partnera, který má podobné zájmy, který s ním mluví způsobem, jež mu lichotí, který má podobný smysl pro humor,“ uvažoval Levy.

Konverzace je pro vědce zatím velkým oříškem

„Jsem si jistý, že k tomu dojde. Za čtyřicet let, možná dříve. Najdete pak roboty, konverzační partnery, kteří s vámi budou hovořit a vám to bude činit mnohem více potěšení než hovor s jiným člověkem. Jsem si tím jistý,“ dodal propagátor robotiky.