Řecká kuchyně je natolik rozmanitá, že si v ní to „své“ najde každý. Jejími dalšími klady jsou jednoduchost a kombinace známých chutí s těmi méně tradičními. Výsledkem jsou pokrmy s tak úžasnými názvy jako moussaka, souvlaki nebo tzatziki. Ve výčtu toho, co je na kuchyni staré několik tisíc let přitažlivé, samozřejmě nesmějí chybět dary moře a tradiční gyros.

Recept, v němž jsou v hlavní roli brambory a sýr feta, je příležitostí rozšířit si znalosti o řecké kuchyni o další položku, jejíž příprava všehovšudy zabere necelou hodinku. A skvělý výsledek je zaručen!

 

Ingredience (na 4 porce):
750 g nových brambor (co nejmenších)
2 mladé křehké cuketky
svazek zelené cibulky
50 g černých oliv bez pecky
100 g ovčího sýra (v ideálním případě sýru feta)
olivový olej
čerstvý tymián
pepř
sůl
česnek

McCain 1-2-3 Country potatoes

 

Příprava:
Vezmeme 123 Country potatoes, které nám významně zrychlí celý proces přípravy. Přidáme k nim několik celých neoloupaných stroužků česneku a necháme v troubě dozlatova upéci. Když jsou hotové, sloupneme z česneku slupku  a česnek k bramborům buď vrátíme celý nebo rozmačkaný (je možné jej i vyhodit; každopádně brambůrky příjemně ovoní). Brambory osolíme a mírně opepříme.

Neoloupané cukety umyjeme a nakrájíme na kostičky nebo plátky. Cibulku i s natí pokrájíme na kolečka a z tymiánu otrháme lístky. Cuketu, cibulku a lístky tymiánu promícháme a krátce (asi 5 minut) osmahneme na malém množství oleje a promícháme s hotovými bramborami.

Olivy rozpůlíme, sýr pokrájíme na kostičky, přidáme k zelenině a krátce prohřejeme. Případně dosolíme a opepříme.

Podáváme teplé.