Hlavní obsah
 

V Bruselu šly přehlídku modelky oblečené do čokolády

Milovníci módy a kvalitních cukrovinek pozor. V belgickém Bruselu se uskutečnila tradiční módní přehlídka unikátních šatů vytvořených z čokolády. Z výtvorů tamějších umělkyní a umělců se vám budou sbíhat sliny.

 
V Bruselu šly přehlídku modelky oblečené do čokolády

V rámci přehlídky pod názvem „Salon du Chocolat“ bylo představeno celkem čtrnáct jedinečných modelů. Některé z nich byly přitom vytvořené celé z čokolády, zatímco jiné byly kombinované s látkou.

„Je to směs haute couture a belgické čokolády,“ uvedla jedna z tvůrkyní šatů Sixtine Anne de Molinaová pro agenturu Reuters a dodala, že přípravou šatů strávila pět měsíců a její model tvoří na tisíc kousků čokolády.

Každé šaty byly navíc zcela odlišné. Jedny našly inspiraci v karnevalových maskách, zatímco druhé byly tvořené ze tří druhů čokolády a měly připomínat klasický úplet.

Módní přehlídka každoročně otevírá třídenní čokoládový veletrh, v rámci kterého se návštěvníci mohou těšit na nejrůznější čokoládové pochutiny, ale také doslova umělecká díla. Na záznam z přehlídky se můžete podívat ve videu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků