Hlavní obsah
Funkční prádlo zabraňuje zbytečným ztrátám tekutin a snížení výkonu. Foto: Profimedia.cz

Sportovní oblečení by mělo být pohodlné a přitom funkční

Pokud se cítíte unaveni, potřebujete po zimě zhubnout, zpevnit svaly nebo jen zlepšit kondici, pak nezbývá nic jiného, než se začít hýbat. Právě pohyb pomáhá udržovat naše tělo v dobré tělesné i duševní pohodě. Neodmyslitelnou součástí pohybu je vhodné sportovní oblečení, které by mělo být pohodlné a přitom i funkční.

Funkční prádlo zabraňuje zbytečným ztrátám tekutin a snížení výkonu. Foto: Profimedia.cz
Sportovní oblečení by mělo být pohodlné a přitom funkční

Pryč jsou doby, kdy ženy chodily na cvičení v elasťácích a dlouhém volném triku. I sportovní oblečení totiž podléhá módním trendům a to především, co se týká materiálů.

Ženy se tak cítí nejen trendy a pohodlně, ale zároveň díky správnému oblečení zvyšují i svůj výkon.

Smyslem funkčního oblečení je omezit nadbytečné pocení, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám tekutin a snížení výkonu. A to tak, že odvádí pot od pokožky, udržuje organismus v optimální provozní teplotě a zajišťuje komfort i při náročném sportovním výkonu či nepříznivém počasí.

Lidé by si také měli uvědomit, že každý pohyb má svá specifika a proto i na každý sport je dobré volit speciální oblečení určené právě pro něj.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků