Hlavní obsah

Každý rok je to stejné. Maminky s dcerami vymýšlejí, co na sebe. Je lepší řídit se praktickou úvahou, aby šaty i po skončení kurzů posloužily třeba k návštěvě divadla či do společnosti.

Šaty k tanci pro mladé slečny

"Děvčata chtějí vypadat co nejvíc sexy, což je sice pochopitelné, ale s výukou tance to nemá nic společného. Pohyb potřebuje volnost oblečení, rozevlátou sukni, nejsou vhodné ani upnuté korzetové živůtky. Na ty je času dost až na plesech a jiných velkých společenských příležitostech," doporučuje Jiřina Floriánová, majitelka salonu Linie.

Pod vytvarované šaty patří pevné prádlo, to znamená vyztužené, ať už s výplní nebo kosticemi. Pozor je třeba dávat na plastová ramínka, která se při zapocení lepí na pokožku a na rameni "drhnou". Když už není vyhnutí, je dobré použít na problémová místa tělový pudr.

Učitelka radí:

* Hoch by neměl šetřit na košili, vyplatí se koupit ji i za tisícovku, na rozdíl od levné přežije celý kurz bez úhony. Časté praní jí neuškodí a člověk se v ní dobře cítí.

* Dívka vystačí s jedněmi šaty. "Chlapce nezajímá, co má na sobě, to je problém maminek," říká Blanka Vášová. "Stačí jedny do tanečních a jedny dlouhé na prodlouženou a na ples."

* Ve speciálních botách, určených jen na taneční parket, nebolí nohy.

* Rukavičky by měli mít všichni. Skvrny na látce od zpocených rukou se těžko čistí.

Tipy

* Lepší než sukně a blůzka, která při zvedání rukou vylézá, jsou šaty.

* Dívčí střevíčky mají mít tenkou podrážku a podpatek vysoký 5 až 6 cm.

* Ve společenském oděvu by měl být i doprovod.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků