Hlavní obsah
Kolekce Pop od Zuzany Kubíčkové Foto: Anna Kovacic, archiv MBPFW

Oživlý dům pro panenky podle návrhářky Zuzany Kubíčkové

Pražský týden módy je za námi. Letošní ročník nabídl divákům nejen velké množství přehlídek, ale také ojedinělou performanci pod taktovkou návrhářky Zuzany Kubíčkové, která se konala poslední přehlídkový den, v úterý 26. března. Unikátní prostor luxusního apartmánu pražského hotelu dočasně obydlely modelky v krásných modelech z kolekce Pop, která je plná klasických a nadčasových střihů i materiálů.

Kolekce Pop od Zuzany Kubíčkové Foto: Anna Kovacic, archiv MBPFW
Oživlý dům pro panenky podle návrhářky Zuzany Kubíčkové

Ačkoliv se hlavní linka přehlídek v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku odehrávala v industriálních částech nákupního centra Kotva, návrhářka Zuzana Kubíčková si pro svou novou kolekci značky Pop zvolila netradičně prezidentské apartmá pražského hotelu Four Seasons.

Krajkované body se sukní

Foto: Ondřej Zavřel

Místo klasické přehlídky se jednalo spíše o performanci. Z modelek se částečně staly herečky (oživlé panenky), které vyprávěly příběh nejen díky svému oblečení.

Zatímco jedna modelka hrála na piano, druhá vyřizovala korespondenci, jiná odpočívala na lenošce a další se pomalu ukládala ke spánku.

Modelka v pracovně.

Foto: Juan Calderon, archiv MBPFW

Krásnou podívanou nabízela i baletka oblečená v krajkovaném body a plisované transparentní sukni, která lehce tančila v okně s výhledem na Pražský hrad.

Modelky v koupelně.

Foto: Juan Calderon, archiv MBPFW

Samotná kolekce čítala celkem 25 modelů. Oproti loňské kolekci, která zahrnovala praktický základ ve formě malých černých šatů, pouzdrových sukní, průsvitných topů, cigaretových kalhot či trenčkotu, byla ta letošní o poznání uvolněnější.

Převažovaly siluety rovných kalhot s vysokým pasem a plisovaných sukní. Nechyběly ale ani univerzální kabátky, sáčka, krajkované topy i šaty a nadčasové halenky.

Modelka jako baletka v okně.

Foto: Juan Calderon, archiv MBPFW

Barevnost kolekce podtrhovala myšlenku nadčasovosti, snadné nositelnosti a variability, a proto v ní převažovaly jemné tóny pudrových, meruňkových odstínů v kombinaci se zelenou a tmavě modrou barvou.

Kolekce Pop

Foto: Anna Kovacic, archiv MBPFW

Koncept značky, jejíž název vychází ze slova „populární“, nabízí oblíbené modely z návrhářčiny dílny – střihy, které se osvědčily jí samotné během let praxe, a které u ní často poptávají zákaznice.

Modelka v růžové halence a kalhotách

Foto: Ondřej Zavřel, archiv MBPFW

Základní myšlenkou je poskytnout netrendový základ šatníku, který může sloužit po mnoho let. Jednotlivé kusy kolekce se přitom dají libovolně kombinovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků