Hlavní obsah
Rtěnky kvůli rouškám dostaly červenou. Foto: Profimedia.cz

Nošení roušek negativně ovlivnilo prodeje rtěnek, ženy je nepotřebují

Pandemie covidu-19 začala silně dopadat i na výrobce dekorativní kosmetiky. Kvůli nošení roušek si ženy přestaly líčit rty, což se odrazilo velmi významně i na prodeji rtěnek. Podle agentury Nielsen se jen ve Francii prodalo o 3/4 méně rtěnek než v předchozích letech. Ženy se při líčení více soustředí na partii očí, které jsou i se zakrytým nosem a ústy vidět.

Rtěnky kvůli rouškám dostaly červenou. Foto: Profimedia.cz
Nošení roušek negativně ovlivnilo prodeje rtěnek, ženy je nepotřebují

Celkově se letos ve Francii prodalo o 17 procent méně dekorativní kosmetiky než ve stejném období loni. Mezi březnem a květnem se přitom tržby za make-up snížily dokonce o více než 50 procent.

„Prodeje zažily kolaps, ale co víc, nevrátily se zpátky ani po otevření obchodů,” uvedla Mathilde Lionová ze společnosti NPD.

Atmosféra ve společnosti podle analytiků prodejům zkrášlovací kosmetiky nepřála, protože lidé trávili hodně času doma, zrušené byly společenské události včetně svateb a nošení roušek ženy od nanášení make-upu odrazovalo.

Nejvíce se to ukázalo právě u rtěnek, protože ústa museli mít všichni na veřejnosti zakrytá. Během karantény tak jejich prodeje klesly o 75 procent a od jejího ukončení se propadly o dalších více než 25 procent.

Nyní zřejmě k poklesům opět začne docházet, protože ve většině evropských zemích jsou roušky povinné ve vnitřních prostorech budov.

Naproti tomu u prostředků na líčení očí propad způsobený koronavirem tak citelný nebyl a zřejmě už ani nebude. Řasenek či stínů se prodávalo mnohem méně jen v době nejpřísnější karantény, nyní už se prodeje vrátily na hodnoty ze stejného období v loňském roce.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků