Hlavní obsah
Genderově neutrální spodní prádlo. Foto: Profimedia.cz

Místo kalhotek a trenek genderově neutrální spodní prádlo

Jeden druh spodního prádla pro všechny. Švédská značka Kön představila novou kolekci genderově neutrálního spodního prádla. Společnost chce ukázat, že produkty nemusí být kategorizovány pro muže a ženy. Spodní prádlo je vyrobeno z rostlinných textilií.

Genderově neutrální spodní prádlo. Foto: Profimedia.cz
Místo kalhotek a trenek genderově neutrální spodní prádlo

Ve Švédsku vynalezli nový druh spodního prádla, které je podle výrobců genderově zcela neutrální – už žádné kalhotky, slipy nebo trenky. Vývoj trval déle než tři roky.

„Nechci, aby všechno na světě bylo genderově neutrální, ale myslím, že je důležité dát spotřebitelům schopnost definovat si některé produkty sami,“ říká zakladatel značky Bill Heinonen.

Návrháři převzali prvky z dámského a pánského spodního prádla, aby vytvořili univerzální tvar, který lehce připomíná slipy.

Genderově neutrální prádlo je vyrobeno z rostlinných vláken, která se před smícháním s elastanem zpracovávají v přízi. Poté se materiál vypere, vybělí, vysuší a následně tká. Díky tomu je spodní prádlo poddajné a dobře se přizpůsobuje všem velikostem.

Produkt sází na jednoduchost, a proto nečekejte složité vzory a výrazné barvy. Zatím jsou výrobky dostupné jen ve dvou základních a rovněž genderově neutrálních odstínech – bílé a černé. Každý produkt pak zákazníkovi přijde v minimalistické bílé krabičce z papíru, který je šetrný k přírodě.

Genderově neutrální spodní prádlo na dámské postavě.

Foto: Profimedia.cz

Genderově neutrální spodní prádlo.

Foto: Profimedia.cz

Anketa
Dovedete si představit nosit genderově neutrální spodní prádlo?
Záleželo by na provedení
16.2 %
Ne, v žádném případě
83.8 %
Celkem hlasovalo 17482 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků