Hlavní obsah

Letošní Miss Universe se stala Portoričanka

Portoričanka Zuleyka Riverová-Mendozová se stala v soutěži Miss Universe novou královnou krásy. Jde o pátou nejcennější trofej pro tuto karibskou zemi.

Letošní Miss Universe se stala Portoričanka

Nová miss vzešla z osmdesátky účastnic z celého světa, mezi nimiž nechyběla ani devatenáctiletá Češka Renata Langmannová. Ta se ale neprobojovala ani mezi 20 vybraných dívek pro užší finále.

Riverová-Mendozová na tiskové konferenci zkolabovala a byla odvezena na ošetření. Zástupce soutěže ale všechy zúčastněné ubezpečil, že šlo jen o mdloby způsobené horkem a těsným oblečením. Z nevolnosti se prý dívka již dostala a je v pořádku.

V 55. ročníku soutěže se krásky z celého světa utkaly ve třech disciplínách: plavání, předvedení večerní toalety a rozhovoru. Dvouhodinová estráda se vysílala do 170 zemí.

Riverová-Mendozová převzala žezlo po loňské Miss Universe, Kanaďance Natalii Glebové, která je ruského původu. Vítězka bude tradičně cestovat po světě a bude činná v humanitární oblasti. Glebová se zaměřila na AIDS.

Významnějšího českého úspěchu ve světových soutěžích krásy dosáhla v roce 1995 někdejší Miss ČR Monika Žídková, která zvítězila na Miss Europe, o tři roky později skončila první vicemiss 1998 Alena Šeredová na čtvrtém místě v soutěži Miss World.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků