Hlavní obsah

Letní květinová inspirace

Blízkost přírody nás vždy uklidňuje a uvolňuje, a to nejen díky zelené barvě, která má schopnost odstraňovat stres. Trendy letošního léta proto vychází především z přírody.

Letní květinová inspirace

Výrazným a velmi efektním prvkem jsou kombinace řezaných květin a hrnkových rostlin, které se v kyticích objevují velmi často. Minimalismus - pouze jeden květ ve váze - ustoupil extravagantním, košatým kyticím. Objemná aranžmá znázorňují sílu a nespoutanost přírody. V každém případě je ale zachována síla jednoduchosti - kombinují se dva až tři základní typy květin a rostlin. Jasné linie a tvary dávají prostor naší fantazii a vybízejí k relaxaci.

Obecně jsou velmi trendy neutrální barvy, oranžová, modrá a žlutá jako doplněk celé palety odstínů zelené - od temné po hráškovou.

Pro letošní léto jsou typické robustní materiály, jako masivní dřevo, nerezová ocel, neopracovaný kámen a beton. Z jemnějších materiálů se používají kůže a tkaniny. Vzory a motivy se inspirují přírodou, přednost mají jednoznačné, jednoduché, a přesto výrazné tvary. Styl této inspirace podtrhují nádoby geometrických tvarů a velké skleněné, plastové nebo hrubé přírodní vázy.

Z řezaných květin se nejvíce používají česnek (Allium), alstroemérie (Alstroemeria), mečík (Gladiolus), slunečnice (Helianthus), chryzantéma (Chrysanthemum) a kala (Zantedeschia). Mohou se kombinovat s lilií (Lilium), mákem (Papaver) a listy výrazných rostlin, jako jsou Zamioculcas a Sansevieria (tchýnin jazyk).

Vyzkoušejte květinové variace podle letních trendů a prožijte léto ruku v ruce s přírodou, ať jste venku, nebo uvnitř.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků