Hlavní obsah
Karl Lagerfeld Foto: Profimedia.cz

Karl Lagerfeld navždy změnil svět módy

Karl Lagerfeld patřil bezpochyby mezi nejvýraznější a nejuznávanější módní návrháře své doby. Za svůj život dokázal hned několika módním značkám, včetně módního domu Chanel, pomoci nejen k lepší reputaci, ale také k astronomickým obratům. Čím se zapsal do historie a jak si ho bude pamatovat nejen celý módní svět?

Karl Lagerfeld Foto: Profimedia.cz
Karl Lagerfeld navždy změnil svět módy

Návrhář Karl Lagerfeld, módní vizionář z Německa, zemřel 19. února v pařížské nemocnici. Bylo mu 85 let.

Mistr doplňků

Jen málokdo si dokáže návrháře představit bez ikonických černých slunečních brýlí, černých rukaviček a kravaty. Karl Lagerfeld si bez svých doplňků nedokázal představit život, a proto věnoval stejnou pozornost i těm, které navrhoval. I díky němu vzniklo několik stovek designů ikonických „chanelek“, jejichž obliba, ale i ceny neustále vzrůstají.

Lagerfeldovy oblíbené doplňky.

Foto: Kena Betancur, Reuters

Baťůžky značky Chanel

Foto: Profimedia.cz

Revoluční nový typ Chanelky s názvem Boy

Foto: Profimedia.cz

Psaníčko Chanel z Lego kolekce

Foto: Profimedia.cz

Přehlídkový vizionář

Lagerfeld moc dobře věděl, že kromě samotných modelů musí na diváka zapůsobit i prostředí, ve kterém se přehlídka koná. Téměř každá jeho módní přehlídka pro firmu Chanel byla proto tematicky pojatá.

Modelky tak během přehlídek kráčely po mole, které bylo umístěno v uměle vytvořeném lese, na pláži, v obřím skleníku, casinu nebo v podmořském světě.

Přehlídka kolem uměle vytvořeného vodopádu

Foto: Profimedia.cz

Přehlídka na pláži byla ve skutečnosti v multifunkční hale Grand palais.

Foto: Profimedia.cz

Pláž vypadala opravdu realisticky.

Foto: Profimedia.cz

Vášeň pro kožešiny

Jako jeden z mála návrhářů se Lagerfeld nevzdal své lásky pro opravdové kožešiny. Během svého působení v rámci módního domu Fendi se například rozhodl do své kolekce podzim/zima 2014 zařadit luxusní kožešinové přívěsky „Karl Junior“, které v módním světě způsobily menší rozruch, a to nejen kvůli své astronomicky vysoké ceně. Díky své vášni pro kožešiny se totiž hned několikrát stal terčem organizace PETA a vysloužil si řadu nepřátel.

Protest proti kožešinám značky Fendi

Foto: Profimedia.cz

Karl Lagerfeld a Silvia Venturini Fendi

Foto: Profimedia.cz

Černá neexistuje bez bílé 

Nejoblíbenější barevná kombinace Karla Lagerfelda byla bezpochyby černobílá. On sám se většinou v médiích objevoval jen v těchto barvách a to samé platilo i pro jeho přehlídky. Tato nesmrtelná kombinace nechyběla téměř na žádné jeho přehlídce a objevila se ve spoustě možných variací.

Herečka Penelope Cruz pro značku Chanel

Foto: Profimedia.cz

Lagerfeld tvořil často černobílé kolekce.

Foto: Charles Platiau, Reuters

Kočka, která to dotáhla dál než většina modelek

Karl Lagerfeld měl od malička pozitivní vztah ke zvířatům, a to zejména ke psům. Po odstěhování do Paříže si ale v roce 2011 pořídil kočku jménem Choupette, která se mu stala osudovou a často ji nazýval svou dcerou.

Zesnulý návrhář Karl Lagerfeld miloval svou kočku jménem Choupette.

Foto: Profimedia.cz

Choupette byla nejen jeho věrnou společnicí, ale také tváří jeho značky Karl. Její „tvář“ se objevila na nespočtu návrhů včetně kabelek, peněženek či triček a díky jisté podobnosti se svým majitelem posílila i Lagerfeldovu image. V médiích se pak návrhář několikrát vyjádřil, že by chtěl být pohřben právě vedle ní.

Kabelka z kolekce Karl Lagerfeld

Foto: Profimedia.cz

Modelka Kendall Jenner s Choupette

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků