Hlavní obsah

Jak na citlivou a alergickou pokožku

Lidé, kteří maji citlivou a alergickou pokožku, by neměli riskovat své zdraví experimentováním s koupelovou a tělovou kosmetikou. Akutní nebo chronické onemocnění kůže může vést dokonce k vážným stresům a depresím. Je pro ně lepší nakupovat kosmetiku v lékárně.

Jak na citlivou a alergickou pokožku

Šetrná hypoalergenní kosmetika bez parfémů a jiných dráždivých přísad při každé sprše nebo koupání se rozhodně vyplatí. I když je dražší, může ušetřit výdaje za léky.

Lékaři i pacienti s kožními problémy se stoprocentně shodují, že hypoalergenní přípravky se vyplatí  používat nejen při akutních projevech, ale zejména jako každodenní účinnou prevenci. Pravidelným používáním speciální kosmetiky předejdete podráždění, vysušení i extrémním alergickým reakcím.

Alergie, ekzémy nebo extrémně citlivá pokožka jsou neduhy, které trápí každého třetího Čecha. Je to daň, kterou platíme za současný styl života a zhoršené životní prostředí.

Podle britského průzkumu jsou ekzémy a citlivá pokožka třetím nejčastějším alergickým projevem.  Nejrizikovější skupinou jsou samozřejmě děti, atopický ekzém v Česku  postihuje dokonce 16 procent dětí v kojeneckém věku.

Jaké zásady dodržovat, pokud máte citlivou pleť:

- Je jisté, že kontakt s chlorovanou vodou kůži vysušuje, proto jsou vhodnější jen krátké sprchy.

- Sprchujte se maximálně 1x denně.

- Čím méně kosmetiky, tím lépe.

- Pokud trpíte kožními problémy jako je akné, suchá pleť, kožní vyrážky, alergie nebo ekzém, používejte výhradně neparfémované přípravky.

- Oblečení by mělo být zásadně volné, vzdušné a z čisté bavlny. Nevhodná jsou umělá vlákna, stejně jako vlna a kožešiny.

- Prádlo by mělo být dokonale vymáchané nebo vyprané v hypoalergenním pracím prášku.

- Pozor na aviváž, pokud neseženete speciální hypoalergenní pro citlivou pleť, nepoužívejte žádnou.

- Z bytu odstraňte nadbytečné textilie - závěsy, záclony, koberce a polštářky.

- Udržujte doma vlhkost pod padesát procent a nepřetápějte.

Hypoalergení přípravky bez barviv a parfémů. Výrobky byly vyvynuty ve spolupráci s dánským sdružením pro alergiky a astmatiky; Foto - Neutral: 1.-  tekuté mýdlo, 2.- prací prášek, 3. - aviváž, 4. - mycí prostředek na nádobí, 5 - šampón na vlasy, 6 - sprchový gel, 7. - tělové mlého, 8. - tělový deodorant, 9. - krém na ruce

Tělová a pleťová kosmetika Eucerin určena převážně lidem, kteří mají velmi citlivou pokožku. Foto: Eucerin - ředa pro citlivou pleť: 1. - denní krém Q10 Active; 2. noční krém Q10 Active; 3.oční krém Q10 Active; 4., 5. - tělová mléka; 6. krém Lipo balance; 7, 8. krémy Hydro balance; 9. pleťové hydratační sérum

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků