Hlavní obsah

Dražba odlitků ňader slavných žen vynesla přes 735 000 korun

Aukce odlitků 11 poprsí známých českých žen, které výtvarně ztvárnilo jedenáct předních umělců, v rámci charitativního projektu Keep a Breast vynesla asi 750 000 korun. Výtěžek z projektu získá Asociace mamodiagnostiků, která sdružuje lékaře specializující se na prevenci a diagnostiku rakoviny prsu a organizaci Mamma Help sdružující ženy s rakovinou prsu.

Dražba odlitků ňader slavných žen vynesla přes 735 000 korun

Dražba se konala v pátek 7. prosince v luxusním hotelu Mandarin Oriental Prague. Celkem se vydražilo 12 nevšedních uměleckých děl. Dvanácté dílo bylo vytvořeno v rámci veřejné internetové soutěže o nejlépe umělecky ztvárněný odlitek prsou. Nejlepší soutěžní příspěvek vytvořily studentky gymnázia Mirka Tumpachová a Tereza Jeřábková.

Na charitativní projekt mohl přispět i každý zákazník značky Roxy tím, když si v obchodech zakoupil náramek, tričko nebo kalendář. Jejich prodej zatím vynesl asi 218 000 korun. Celkově tak na prevenci a diagnostiku rakoviny prsu poputuje už téměř 953 000 korun.

Projektu Keep a Breast se zúčastnili fotografové Sára Saudková a Jan Saudek, spisovatelka Barbara Nesvadbová a výtvarník Vladimír Franz, zpěvačka Dara Rolinc a malíř Tomáš Císařovský, reportérka Daniela Drtinová a výtvarník Jiří David, moderátorka Zuzana Belohorcová a fotograf Adolf Zika, jachtařka Lenka Šmídová a malíř Jakub Špaňhel, zpěvačka Helena Zeťová a malíř Radan Wagner, miss ČR Lucie Váchová a malíř Antonín Střížek, zpěvačka Tonya Graves a výtvarník Krištof Kintera, herečka Alice Bendová a sochař Lukáš Rittstein, dýdžejka LaDiDa a malíř Jan Bačkovský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků