Hlavní obsah

České celebrity často berou brýle jako módní doplněk

Známé české osobnosti volí raději decentní brýle. Řada z nich je bere jako módní doplněk, zvlášť oblíbené jsou pak sluneční brýle. Pokud už hvězdy brýle nosí, mají jich vždy víc a vybírají z nich podle nálady nebo vhodně k dané příležitosti.

České celebrity často berou brýle jako módní doplněk

U návrháře Osmanyho Laffity jsou brýle jedním z poznávacích znamení. V poslední době nosí obruby z vlastní kolekce. Přiznal ale, že se nebrání ani jiným značkám. Většinou volí decentnější modely. "Ale nemám strach ani kombinovat barvy. Jdu, a kde vidím brýle, automaticky vidím, co mě sedí," doplnil. 

Trojskokanka Šárka Kašpárková dioptrické brýle nepotřebuje. "Kdybych ale vybírala, volila bych spíš něco decentního," řekla. Při sportu člověk brýle většinou moc neužije. Kašpárková kdysi dostala od jednoho z výrobců lukrativní nabídku na reklamu. "Musela bych ale s brýlemi závodit, a tak jsme do toho nešli," doplnila. 

Csáková střídá asi desatery brýle

Brýle při práci vadí i zpěvákovi Matěji Ruppertovi. Na zrak si prý zatím stěžovat nemůže, ani při koncertování brýle jen na efekt nenosí. V létě si ale nedokáže představit život bez brýlí slunečních. Na rozdíl od kontaktních čoček, z nichž mu vždycky bylo zle. Možná proto, že zkusil hned barevné. "Vidíte úplně červeně, jako s červenými slunečními brýlemi," vysvětlil. 

To Ilona Csáková brýle potřebuje. "Jsou to jen půlky, ale já je beru v zásadě jako doplněk," prozradila. Na vystoupení, zvlášť se skupinou Laura a její tygři, si bere sluneční brýle. Vybírá si spíš jednodušší a decentní tvary a teď střídá asi desatery. "Mám to jako se vším. Mám vždycky období, kdy se na něco fixuji, takže pak jedny brýle nosím delší dobu," doplnila zpěvačka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků