Hlavní obsah

Brazilská modelka zemřela na anorexii

V Brazílii zemřela jednadvacetiletá modelka Carolina Restonová, která trpěla anorexií. Mladá žena držela přísnou dietu a jedla pouze rajčata a jablka. Kvůli totálnímu vyčerpání organismu a selhávání ledvin skončila koncem října v nemocnici, v té době při výšce 174 centimetrů vážila 40 kilogramů.

Brazilská modelka zemřela na anorexii

Dívka pracovala jako modelka od 13 let. Hospitalizována byla ve chvíli, kdy měla odletět kvůli fotografování katalogu do Francie. Přes péči lékařů Restonová kvůli selhávání plic a infekci po třech týdnech zemřela.

"Carolina měla fotit katalog pro Armaniho v Japonsku, ale zástupce agentury nám zavolal, že je na tu práci příliš hubená. Velmi mě to znepokojilo, protože to řekl profesionál, který s modelkami denně pracuje," řekla deníku Folha de Sao Paulo Lica Kohlrauschová, ředitelka modelingové agentury L´Equipe, pro kterou Carolina Restonová pracovala.

Restonová je v poslední době už druhou modelkou z Latinské Ameriky, která zemřela kvůli aplikaci drastických diet a následnému naprostému vyčerpání organismu. Začátkem srpna omdlela přímo na mole během módní přehlídky v Montevideu uruguayská modelka Luisel Ramosová, zemřela krátce nato.

Anorektické modelky začali pořadatelé některých přehlídek odmítat

Velká diskuse o tom, zda nejsou hvězdy světového modelingu příliš "vyzáblé", propukla začátkem letošního září. Pořadatelé vrcholné španělské módní přehlídky Pasarela Cibeles totiž odmítli třetinu modelek, protože prý byly příliš hubené. Reagovali tak na kritické hlasy, podle nichž dívky a mladé ženy zkoušejí napodobovat vyzáblý vzhled modelek, a riskují tak poruchu příjmu potravy.

Poruchami příjmu potravy - anorexií či bulimií - trpí asi šest procent populace. Mentální anorexie je typická omezováním až úplným odmítáním potravy, bulimie pak zvracením přijatého jídla. Věk nemocných se v posledních letech snižuje. Jen asi třetina nemocných se zcela vyléčí, šest procent umírá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků