I když jde o oslavu ženské krásy a erotiky, není to vulgární. „Je to erotické, ale stále vkusné. Ve svém krédu odhalujeme ženskou smyslnost,“ vysvětlila Novinkám organizátorka Sida Strauch.

Show místo módní přehlídky

Aby se lidé hlavně bavili, je celý večer protkaný písněmi a přehlídkami svůdného prádla. „Není to klasický catwalk, ale každá přehlídka je udělaná tak, aby to byla show, i když podstata je ukázat prádlo. Spolupracujeme s módními designéry, kteří si výtvory i sami šijí,“ řekla Sida Strauch s tím, že každý návrhář má na místě i svůj stánek, kde si návštěvníci mohou prádlo osahat a popřípadě zakoupit.

L'amour night se v Praze konala podruhé.

L'amour night se v Praze konala podruhé.

FOTO: archiv L’amour night 2017, Novinky

Letos organizátoři navrhli pro tuto příležitost i limitovanou edici saténových župánků doplněných o krajku.

Satén i do práce

Tento materiál měl na akci velké zastoupení. Jan Jurik ze společnosti Sexatén si sám udělal malý průzkum a zjistil, že v Česku chybí prádlo z luxusních materiálů a takové, které by se dalo nosit i do práce. Tak ze saténu vyrobil nejen prádlo a župánky, ale i košile pro muže. „I muž, který přijde večer utahaný domů po práci, si rád odpočine v materiálu, který je příjemný jeho pokožce. Máme mezi muži velké příznivce,“ tvrdí Jurik.

Módní přehlídka je koncipovaná jako show.

Módní přehlídka je koncipovaná jako show.

FOTO: archiv L’amour night 2017, Novinky

Od sedla ke korzetům

Návrhář Jan Lucký ze Sedlařství Kairon vyráběl z kůže hlavně sedla na koně, ale už nějakou chvíli z kůže vyrábí i svůdné korzety. Inspirovala ho k tomu návrhářka Riwaa Nerona, která se šitím korzetů na míru zabývá už léta. „Po naší spolupráci na nějakých projektech mě napadlo, že by se korzety daly dělat i z kůže,“ říká Lucký s tím, že ženy jsou z nich nadšené. A dokonce jsou mezi zákazníky i muži. Spíš než jako erotické prádlo jsou tyto korzety vhodné pro denní nošení.

Korzety na denní nošení sklidily úspěch.

Korzety na denní nošení sklidily úspěch.

FOTO: archiv L’amour night 2017, Novinky