Psal se rok 1985 a Madonnin styl charakterizoval takzvaný „eighties glamour“. Předvedla ho například na koncertě v americkém Ohiu v tomtéž roce, kdy oblékla bláznivou vyšívanou bundu, krátký (dnes velmi moderní) crop top a síťované tříčtvrteční legíny.

V té době se také nosily velké zdobné gumičky a vlasy vyčesané do „palmičky“. Křížek na krku nosí dodnes.

1985 Madonna na koncertě v Ohiu

Madonna na koncertě v Ohiu, rok 1985

FOTO: Profimedia.cz

Ve filmu Hledám Susan. Zn.: Zoufale (Desperately Seeking Susan) si zahrála společně se Susan Seidelmanovou a Rosannou Arquettovou hlavní roli.

Z filmu Desperately Seeking Susan

Z filmu Desperately Seeking Susan

FOTO: Profimedia.cz

V roce 1988 spatřil světlo světa trendy sestřih na kluka, kterému se dodnes říká „pixie crop“. A Madonna opět začala udávat módní trendy, aniž by se o to musela snažit. Stačily k tomu obyčejné kalhoty s vysokým pasem a pruhované triko.

V roce 1990 lákala fanoušky na Blonde Ambition Tour a tehdy oblékla snad svůj nejslavnější úbor. Spodní prádlo, korzet se špičatými prsy, který pro ni navrhl slavný návrhář Jean Paul Gaultier.

1990 Blond Ambition Tour

Blond Ambition Tour, rok 1990

FOTO: Profimedia.cz

Ačkoliv Madonna ohlásila, že po Blonde Ambition Tour už na žádnou „šňůru“ nepojede, přesvědčení jí vydrželo pouhé tři roky.

V roce 1993 vyjela znovu na turné - Girlie Show, které tematicky připomínalo sexuální cirkus s prvky burlesky a kabaretu. Na tvorbě kostýmů se podíleli například i návrháři Dolce & Gabbana.

1993 Girlie Show

Girlie Show, 1993

FOTO: Profimedia.cz

Girlie Show

Girlie Show

FOTO: Profimedia.cz

Světové turné Drowned se konalo v roce 2011 a pro každý segment show měla umělkyně přichystaný jiný kostým upravený na několik různých stylů.

Koncerty v rámci vydání nové desky Sticky and Sweet Tour (2010) byly ozvláštněny o kostým rockové divy s velkým bílým cylindrem. Objevily se ale i kostýmy roztleskávačky.

2009 Sticky and Sweet Tour

Sticky and Sweet Tour, 2010

FOTO: Profimedia.cz

Nejde zapomenout na kostým z roku 2012, oblečený ku příležitosti fotbalového Superbowlu. Gladiátorský look z dílny Givenchy couture doplnil klobouk od Philipa Treacyho a šperky Bulgari, připomíná telegraph.co.uk.

Superbowl 2012

Superbowl 2012

FOTO: Profimedia.cz

Jubilejní desáté tour Rebel Heart 2015 bylo vzpomínkové. Madonna oživila kostýmy z dob minulých a povedlo se. Slavila úspěch.

2015 turné Rebel Heart

Turné Rebel Heart, 2015

FOTO: Profimedia.cz

Na udílení cen Grammy Awards 2015 naopak přestřelila. Za kostým připomínající prostitutku, který se na gala večer zcela nehodí, byla kritizována mnohými módními experty.

Grammy Awards 2015

Grammy Awards 2015

FOTO: Profimedia.cz

Rok 2016 a ikonický bál Met Gala. V roce 2015 na něj přišla se synem Davidem, o rok později zvolila kostým, který předpisu Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology plně dostál. Šaty jsou z dílny značky Givenchy.

2016 Manus x Machina Fashion in an Age of Technology Costume Institute Gala

Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology Costume Institute Gala 2016

FOTO: Profimedia.cz

Ačkoli je Madonna považována za extravagantní ikonu, v soukromí ji charakterizují obyčejné teplákové soupravy. Nejvíce a nejčastěji je vidět v těch, které zdobí tři proužky.

V soukromí nosí nejčastěji teplákové soupravy

Na ulici byste ji přehlédli. V soukromí totiž nosí nejčastěji teplákové soupravy.

FOTO: Profimedia.cz