Bývalá ministryně vnitra nahradila ve funkci Davida Camerona, který odstoupil poté, co si Britové odhlasovali odchod z Evropské unie.

Extravagantní módní styl nové premiérky zaujal celý svět. O její vášni k výrazným botám, která je pro dámu jejího postavení spíše nestandardní, se píše ve všech světových médiích.

Dcera anglikánského vikáře disponuje stovkami párů neobvyklých bot. Mezi nimi najdeme i lodičky, kterým se říká „kitten heels“, tedy boty na velmi nízkém podpatku, které zaručují maximální pohodlí.

Ale například i boty zdobené velkými, blyštivými barevnými kameny, kozačky nad kolena a dokonce i tenisky s britskou vlajkou či perforované mokasíny s malými hroty.

Theresa Mayová jinak obléká konzervativní, elegantní kostýmky

Theresa Mayová jinak obléká konzervativní, elegantní kostýmky.

FOTO: Profimedia.cz

Již dříve na sebe Theresa Mayová upoutala pozornost díky křiklavým sáčkům, která hrála nejrůznějšími vzory i barvami.

Ne všichni ale vnímají styl nové premiérky jako pozitivum. Podle standard.co.uk se někteří lidé nebojí posedlost Theresy Mayové nazvat zbytečností, jiní její obsesi výraznými botami považují za sexismus.

Zvířecí motivy nejsou v botníku nové premiérky ničím neobvyklým

Zvířecí motivy nejsou v botníku nové premiérky ničím neobvyklým.

FOTO: Profimedia.cz

The Guardian se rozhodl zamyslet nad tím, zda je vůbec tak důležité řešit to, co nosí nová britská premiérka. Redaktorka serveru píše, že lidé přehlížejí jednu základní věc. A to, že premiérkou je žena, a že je zcela v pořádku, aby žena měla ráda módu.

V rozhovoru pro Radio4 dokonce Mayová přiznala, že je věrnou předplatitelkou módního časopisu Vogue, a že kdyby se měla rozhodnout, co si s sebou vzít na opuštěný ostrov, její oblíbený magazín by byl jasnou volbou.

Leopardí motiv patří mezi nejčastější

Leopardí motiv patří mezi ty nejčastější.

FOTO: Profimedia.cz

Co se týče módního vkusu žen vysoce postavených v politice, dá se obrazně říci, že to „nikdy nebyla velká sláva“. Většina političek měla k módě složitý, místy až rozpačitý vztah.

Například Hillary Clintonové byla módními kritiky vytýkána přílišná uniformita jejích kostýmků. Angela Merkelová se pro změnu stala terčem vtípků, když graficky z pestrých barev jejích jednobarevných kostýmů sestavili vzorník barev podobný tomu, z jakého se člověk rozhoduje, jaký odstín bude slušet novému vybílenému obýváku.

A opět leopardí vzor

A opět leopardí vzor

FOTO: Profimedia.cz

Vlevo leopardí kitten heels Theresy Mayové, vpravo pak obuv německé kancléřky Angely Merkelové

Vlevo leopardí kitten heels Theresy Mayové, vpravo pak obuv německé kancléřky Angely Merkelové

FOTO: Michael Sohn, ČTK/AP

Na rozdíl od dvou výše jmenovaných dam má Mayová přístup k módě zcela odlišný. Módu využívá jako prostředek k potěšení, zejména i proto nosí kombinace a obuv, která jiným může připadat příliš odvážná, možná místy až troufalá.

Otázkou ovšem zůstává, zda zůstane momentálně zřejmě nejdiskutovanější Britka věrná svému módnímu podpisu, anebo ji tíha jejího nového postu a také velká vlna kritiky donutí šatník zkrotit a přetvořit jej na uniformní nudu.

Velmi to bude záležet zejména na osobních poradcích, zda si budou myslet, že britská premiérka vzbuzuje svým stylem příliš negativní pozornosti a emocí.

Fotografové se zaměřují nejen na samotnou političku, ale i na její obuv

Fotografové se zaměřují nejen na samotnou političku, ale i na její obuv.

FOTO: Profimedia.cz

Fotografie těchto bot obletěla celý svět

Fotografie těchto bot obletěla celý svět.

FOTO: Andrew Yates, Reuters

Balerínky s pusinkami

Balerínky s pusinkami

FOTO: Profimedia.cz

Perforované mokasíny s hroty

Perforované mokasíny s hroty

FOTO: Profimedia.cz