Největší novinkou je jistě syn Jonathan, který se Anne a jejímu manželovi, herci a producentovi Adamu Shulmanovi, narodil ve městě andělů letos 24. března. S tím, že chce mít potomka, se Anne netajila od chvíle, kdy si Adama v roce 2012 po čtyřech letech známosti vzala. „Jsem ze tří dětí a strašně moc jsem chtěla mít to vlastní a určitě u jednoho dítěte nezůstanu,“ prohlašuje atraktivní rodačka z newyorského Brooklynu.

Deníky princezny

Co se její role v Deníku princezny 3 týče, tu slíbila populárnímu tvůrci romantických komedií Garrymu Marshallovi ještě předtím, než se syn narodil. Slavný režisér prozradil, že je s Anne domluvený, že jakmile to půjde, začnou natáčet na Manhattanu.

„Věřím také, že roli přijme i stejně sympatický Chris Pine, který hrál s Anne v Deníku princezny 2 jejího nápadníka lorda Nicholase Devereauxe. A to už i proto, že dobře znám Chrisova otce Roberta. Naše děti chodily do stejné školy a Roberta jsem nedávno obsadil do další komedie Den matek,“ říká s úsměvem Garry.

Video

Upoutávka na film Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Zdroj: Falcon

V letošní Alence v říši divů: Za zrcadlem je Anne opět Miranou, laskavou a vlídnou Bílou královnou, mladší sestrou zákeřné Srdcové královny. Chce pomoci Kloboučníkovi, který se necítí ve své kůži, a proto pověřuje Alenku úkolem vyhledat samotný Čas. Ten vlastní Chronosféru, jež Alence umožní cestovat zpátky časem, aby zachránila kloboučníkovu rodinu.

Podle Bílé královny je to způsob, jak zachránit i Kloboučníka. Role podle Anne ale zdaleka není jen bílá. „Jednou z věcí, na které jsem se v ní zaměřila, jsou proto náznaky toho, že Mirana není tak dokonalá, jak se zdá, že má v sobě něco z temnoty své sestry, ale velice pečlivě se to snaží skrývat. Je komplikovanější, než se původně zdálo,“ prozrazuje o své postavě zkušená profesionálka.

Úspěch díky Meryl?

Cesta mezi přední hollywoodské herečky nebyla pro Anne jednoduchá. Po drastickém a neúspěšném pokusu vzepřít se naivnímu imagi z romantických Deníků princezny (2001, 2004) či v kultovní gangsterce Spoušť (2005) brala malé role, jako byla například královna rodea Lureen v dramatu Zkrocená hora.

Možná by u podobných zůstala, kdyby právě tato postava neupoutala pozornost Meryl Streepové, která si ji prosadila do špičkové komedie Ďábel nosí Pradu (2006).

Dalším posunem v kariéře Anne pak byla role těžkými traumaty postižené dívky, která po letech izolace přijíždí na svatbu své sestry v psychologickém dramatu Rachel se vdává (2008). Za vynikající výkon byla v šestadvaceti nominována na Oscara a začalo se o ní mluvit jako o seriózní herečce. Od té doby Anne posunuje laťku svého herectví stále výš.

Příkladem toho byla i svůdná volnomyšlenkářka v nekonvenční komedii Láska a jiné závislosti (2010). „Naštěstí jsem si přečetla scénář předtím, než mi režisér Edward Zwick řekl, že v roli bude spousta erotických scén, při kterých mám být nahoře bez. Příběh mladé malířky Maggie, u níž se objevila Parkinsonova choroba, byl ale natolik silný, že odvážné scény mi proti tomu přišly nepodstatné,“ vzpomíná.

Oscar za Bídníky

Další šance přišla v podobě tajemné kočičí ženy Seliny v akční krimi Temný rytíř povstal (2012). Následující role v muzikálu Bídníci (2012), kde slavným kolegům ukradla představení jako k záhubě odsouzená Fantine, jí ve třiceti vynesla nejvyšší herecké ocenění – zlatou sošku.

Christian Bale a Anne Hathaway

Její postava kočičí ženy v thrilleru Temný rytíř povstal neměla chybu. Na snímku s titulním hrdinou v podání Christiana Balea.

FOTO: Warner Bros

Anne však není zajímavá jen jako herečka. Aktivně se zapojuje do veřejného života Ameriky, angažuje se za práva gayů.

„Za gaye bojuji nejen proto, že jedním z nich je jeden z mých bratrů Michael. Pro mě je důležité brát lidi takové, jací jsou, a nelimitovat je v jejich láskách. Také mi nikdy nebylo lhostejné, co se v naší zemi či jinde ve světě děje, proto jsem se zapojila i do charity. Podporuji zajímavý projekt, který investuje peníze do vzdělání a zdravotních programů pro mladé dívky v zemích třetího světa. Zatím jsme prosadili program do devíti zemí, několik z nich jsem už navštívila, a až Jonathan trochu vyroste, plánuji cestu do dalších,“ prozrazuje.

Občanským postojem Anne jistě nezapře rodinu, z níž pochází. Je dcerou známého právníka Geralda a herečky Kate, ti mají irský a francouzský původ, ale v rodokmenu nechybějí ani američtí indiáni, což se na ojedinělé kráse Anne bezpochyby podepsalo.

Ve své vůbec první sci-fiInterstellar jako kosmonautka Brand.

Ve své vůbec první sci-fi Interstellar jako kosmonautka Brand

FOTO: WarnerBros.

Rodiče jsou katolíci a v této víře vychovali i tři děti. Pevný základ, který Anne Hathawayová z rodiny má, jistě dá jak prvorozenému synovi Jonathanovi, tak i svým dalším dětem.