„Uhlazené drdoly a culíky, to je hit, který protíná už několikátou sezónu. V každém ročním obdobní je ale tento trend ještě o něco vyladěnější. Například teď na jaře a s blížícím se létem nic nezkazíte takzvaným wet lookem – tedy mokrým vzhledem, kdy je zbytek vlasů utažený do culíku nebo culík omotaný do malého drdolu,“ říká kadeřník Honza Kořínek z Honza Kořínek Hair studio.

Drdoly na všechny způsoby se objevily i na fashion weecích v Miláně a New Yorku.

Drdoly na všechny způsoby se objevily i na fashion week v Miláně a New Yorku.

FOTO: Profimedia.cz

„Sebelepší styling vám nepomůže, pokud vlasy správně neumyjete. Věděli jste, že množství šampónu by mělo odpovídat jedné čajové lžičce? Větší množství vlasy stejně nepojmou a šampon po nich jen steče,” říká Jan Těšík, vlasový stylista Nivea.

Nejdůležitější je z vlasů zbytky šampónu dokonale vymýt. Jinak bude kštice zplihlá hned po umytí. „Kondicionér nanášejte pouze do délek,“ radí Těšík.

1. OSiS+. 2. Oriflame. 3. Oriflame. 4. Avon. 5. Toni&Guy.

1. Odlehčený objemový gel pro účesy plné objemu, OSiS+. 2. Objemový suchý šampon zachrání mastící se vlasy, Oriflame HairX, 139 Kč. 3. Objemová stylingová pěna, Oriflame HairX, 109 Kč. 4. Sprej pro ochranu vlasů při tepelném stylingu, Avon, 139 Kč. 5. Mlha ve spreji chránící vlasy před tepelnou úpravou. Před fénováním naneste do mokrých vlasů, před žehlením znovu na vlasy suché, Toni&Guy, 309 Kč.

FOTO: Archiv firem

 Výrazný drdol s ozdobou podle Jana Těšíka

Drdol s ozdobou

Drdol s ozdobou

FOTO: Nivea 2x

„Klíčem tohoto účesu je struktura," radí Těšík. „Cílem je objem a pohyb. Dále je důležité nestahovat vlasy u vlasové linie. Nesnažte se o dokonalost, účes by rozhodně neměl působit strnule a vyumělkovaně.”

Aplikujte trochu laku na vlasy do dlaní a krouživými pohyby jej vmačkejte do svrchní části vlasů. Vytvoříte tak lehce nedbalý nádech, ale v konečném důsledku bohatý a ležérní.

Krok 1: Rozdělte vlasy na dvě části. Vrchní část sepněte sponkou, s ní se pracuje později. Spodní část sepněte gumičkou do pevného culíku.

Krok 2: Vrchní část vlasů natupírujte, abyste vytvořila objem, a zafixujte lakem na vlasy.

Krok 3: Horní část zakruťte a pomocí vlásenek vytvořte okolo spodního ohonu neupravený uzel.

Krok 4: Přední část účesu ozdobte sponou, hřebínkem nebo jiným doplňkem a hotový účes zafixujte lakem na vlasy.

Zauzlená svatozář podle kadeřnice Sally Brooksové

Zauzlená svatozář

Zauzlená svatozář

Pokud toužíte po romantickém letním looku, vyzkoušejte zaplétaný drdol. Hodí se na běžné nošení i na večerní akci.

Krok 1: Pro jednoduché splétání do uzlů potřebujete dva prameny, které jednoduše svážete do uzlů a pevně stáhnete, aby vytvořily smyčku.

Krok 2: Pokračujte stejným způsobem okolo obvodu hlavy a postupně přibírejte další prameny zespodu. Začněte nahoře u obličeje.

Krok 3: Zauzlený cop bude s přibíranými prameny postupně silnější.

Krok 4: Po spletení druhé části vlasů stejným způsobem účes zpevněte pomocí sponek a vlásenek.

Krok 5: Okraje účesu nechte volné, docílíte tak letního vzhledu. Hotový účes nakonec zafixujte lakem.

Vlevo účes modelky na přehlídce značky Burberry. v pravo pak poněkud ležérnější drdol z londýnské přehlídky Erdem.

Vlevo účes modelky na přehlídce značky Burberry. Vpravo poněkud ležérnější drdol z londýnské přehlídky Erdem

FOTO: Profimedia.cz

Trendy drdoly i culíky

Velký hit, který udává zahraničí, je například Double Bun. O co jde? „To jsou vlastně dva culíky na vrchu hlavy a omotané do dvou malých drdolů. Většinou s pěšinkou uprostřed. A opět nic nezkazíte s kombinací mokrého efektu,“ vysvětluje Kořínek a dodává, že trendy jsou i obyčejné culíky.

„V trendu jsou téměř všechny formy culíků – jen bych se vyvaroval těch vysoko posazených – takových těch palmiček. Ale jakmile uděláte culík na temeni nebo na krku – super. Jednoduchý, hladký, můžete ho ale i doplnit zapletením copu.“

1. OSiS+. 2. Nivea. 3. Avon. 4. Avon. 5. Nivea.

1. Pomáda pro mokrý vzhled - pro flexibilní účesy s mokrým vzhledem, nanáší se do suchých vlasů, OSiS+. 2. Pěnové mega silné tužidlo, Nivea, 100 Kč. 3. Hydratační sérum pro hladký účes, Avon, 139 Kč. 4. Finální sprej pro zářivý lesk pro všechny typy vlasů, Avon, 139 Kč. 5. Krémový gel pro elastický styling, Nivea, 105 Kč.

FOTO: Archiv firem

Letošní jaro a léto budou přát i doplňkům do vlasů. Právě u culíků a copů to budou různé formy gumiček – ideální je použít buď transparentní, anebo naopak hodně výrazné.

„Volil bych například kožené spony nebo lesklé doplňky,“ dodává Kořínek.

Nízko posazené drdoly měly učesané i modelky předvádějící značku Marchesa na fashion weeku v New Yorku.

Nízko posazené drdoly měly učesané i modelky předvádějící značku Marchesa na fashion weeku v New Yorku.

FOTO: Profimedia.cz

„Odvážnější ženy mohou gel použít i na drobné vlásky, které podrůstají v kontuře vlasů a mohou si je nastylovat do čela – do různých vlnek. To už je ale opravdu pro odvážné. Přesto jsme ve světě a na přehlídkových molech tento trend mohli vidět velmi často,” uzavírá Honza Kořínek.

Trápí vás kolem obličeje tzv. dětské vlásky? Udělejte z nich přednost. Nehcte je volně splývat po obličeji, stejně jako to bylo k vidění na přehlídce značky Valentino v Paříži.

Trápí vás kolem obličeje tzv. dětské vlásky? Udělejte z nich přednost. Nechte je volně splývat po obličeji, stejně jako to bylo k vidění na přehlídce značky Valentino v Paříži.

FOTO: Profimedia.cz