Tak jako každý rok i letos na jaře se bude prosvětlovat, zesvětlovat, chybět nebudou ani různé barevné efekty.

Oblíbený bude předně melír imitující zesvětlení od sluníčka. „Ale nebojte se ani efektů sombré a ombré. Ty přichází letos ve třech gradujících barvách. Můžete zkusit kombinaci zlatá, měděná a medová nebo další módní mix kapučíno, med a slonovina. Po zimní temně rudé, měděné a jahodové se barvy stávají jemnějšími, zářivé tóny ale zůstávají,” upozorňuje Slavomíra Barnová z L´Oreal Professionnel.

Přirozeně splývavý účes s nadýchanou ofinou v naprosto trendy barvě kořenitého karamelu od Francka de Roche.

Přirozeně splývavý účes s nadýchanou ofinou v naprosto trendy barvě kořenitého karamelu od Francka de Roche

FOTO: Franck de Roche pro L´Oreal Professionnel

„Stále pokračuje velký hit loňského podzimu, řekl bych, že teprve teď přichází jeho velký čas – mluvím o BRONDE, po kterém ženy hodně touží. Několik odstínů barev správně a vkusně prokreslených ve vlasech. Zajímavé odlesky. To vše spadá do této kategorie. Často vidíme BRONDE především na tmavovláskách. Udělat se ale dá i se světlejšími odstíny, pro laiky to pak klidně může působit jako blond barva,“ upozorňuje na jeden z letošních trendů uznávaný kadeřník Honza Kořínek.

Dalším trendem, který pokračuje, je CONTOURING. Díky této technice drobných prosvětlení kolem obličeje a v délkách budete originální a zdůrazníte vaše krásné rysy.

Trendy vlny v sepnutém mikádu.

Trendy vlny v sepnutém mikádu

FOTO: Honza Kořínek (3x)

Dalším velkým hitem, který nikdy neomrzí, je blond. „Jaro a léto roku 2016 budou přát v blond barvách několika odstínům. V kurzu budou ledově chladné, tedy studené. Někdy možná až do platiny, odvážnější ženy mohou zaexperimentovat s chladnými odstíny do šeda,“ popisuje Honza Kořínek.

„Druhým hitem budou odstíny označované jako candy blond. Jak už název napovídá, jsou to sladké příjemné barvy s lehkým nádechem do růžova, někdy až fialova,“ uzavírá kadeřník.

Trendy střihy a styling

Celkový vzhled vlasů by měl působit zdravě, profesionálně, ale zároveň i nedbale a obyčejně.

Podle vlasových stylistů L´Oreal Professionnel je skutečným top vlasovým trendem vzdušná ofina. Tu můžete vidět v ulicích módních metropolí, jako New York či Paříž. Kadeřník Honza Kořínek ale upozorňuje, že například velmi krátké ofiny nemůže mít každá žena. Mnohem slušivější jsou podle něj delší variace.

Ve střihu stále kraluje mikádo v různých podobách. „Je to praktický střih a je pro ženy variabilní – nic nezkazíte dlouhým mikádem, které může být až ke klíčním kostem, ale zároveň i kratší varianty mikád jsou v kurzu. Pokud se budeme bavit o dlouhých vlasech, u nich je potřeba myslet především na kvalitu. Pokud jsou vlasy zdravé, mohou být i hodně dlouhé. Ale je potřeba, aby vypadaly krásně, leskle a byly dobře vyživené,“ konstatuje odborník.

Jednoduchý účes doplněný krajkovými šaty od návrhářky Martiny Vokurkové.

Jednoduchý účes doplněný krajkovými šaty od návrhářky Martiny Vokurkové

FOTO: Toni&Guy DE:CLONE

„Dalším hitem je svěží „kudrnatý bob” ve stylu „Flash Dance“. Na přehlídkových molech pak dominovaly romantické ultra-ženské vlny tzv. Flave. Velmi hravým trendem je pak Double Bun, neboli dva drdůlky. Oblíbila si je například zpěvačka Katy Perry,” upozorňuje Slavomíra Barnová.

Důležitý je i styling vlasů - blížící se jaro a léto vrací vlny, patky, rozevláté vlasy, culíky i copy. „Velké vlny ve vlasech milují všechny ženy, tím nikdy nic nezkazíte. Trendy jsou ale i všechny formy culíku, od těch vysoko posazených, až po ty ležérně sepnuté na temeni hlavy. Vrací se i klasické copy, mohou být i vytahané a působit lehce neupraveně. Například v létě v kombinaci s mokrým vzhledem budete za hvězdu. Rozhodně ale už nefrčí rybí nebo obrácené copy,“ dodává Honza Kořínek.

Trendy blond ledově chladné odstíny.

Trendy blond ledově chladné odstíny dle Honzy Kořínka

Taťána Kuchařová

Taťána Kuchařová a její Bronde

FOTO: Bomton studia (7x)

Taťána Kuchařová

Sepnuté vlasy mohou dodat účesu zcela jiný rozměr.

Bomton

Bronde - několik odstínů barev, správně a vkusně prokreslených ve vlasech

Trendy účes pro všechny, kdo se nebojí vymanit z davu a jít svou vlastní cestou.

Trendy účes pro všechny, kdo se nebojí vymanit z davu a jít svou vlastní cestou.

Platinově blond.

Platinově blond. Trendy ledově chladný odstín blond

Ostré hrany v delikátní hře s jemností. Toto spojení vytváří velmi elegantní a zároveň velmi sexy look. Bohatá ofina a objem v délkách doplňuje nádherná kaštanová barva, která odráží světlo a dodává účesu divoký pohyb.

Ostré hrany v delikátní hře s jemností. Toto spojení vytváří velmi elegantní a zároveň velmi sexy look. Bohatá ofina a objem v délkách doplňuje nádherná kaštanová barva, která odráží světlo a dodává účesu divoký pohyb.

FOTO: Christophe Gaillet pro L’Oréal Professionnel (2x)

Svoboda a spontánnost, i tak by se dali charakterizovat účesy s bohatou a přitom atypicky střiženou ofinou s objemem v délkách.

Svoboda a spontánnost, i tak by se daly charakterizovat účesy s bohatou a přitom atypicky střiženou ofinou a objemem v délkách.

Kolekce R1 - precizní střih a dokonalé tónování - blond brava v kombinaci s růžovou.

Kolekce R1 - precizní střih a dokonalé tónování - blond barva v kombinaci s růžovou

FOTO: Roman Šnajdrvint (2x)

Jednoduchý střih s dokonalým tónováním, jež si hraje se světlem a stíny.

Jednoduchý střih s dokonalým tónováním, jež si hraje se světlem a stíny.

Vlnitý efekt v uvolněném stylu určený především pro dobrodružné povahy. Je to hra s texturou vlasů, prolínání hustých zón a vyholených linií. Opět trendy karamelového odstínu.

Vlnitý efekt v uvolněném stylu určený především pro dobrodružné povahy. Je to hra s texturou vlasů, prolínání hustých zón a vyholených linií. Opět trendy karamelového odstínu.

Velké drdoly na vrcholu hlavy připomínající klubka vlny vytvářejí výšku pro opravdu zábavný look v kombinaci s jemným outfitem.

Velké drdoly na vrcholu hlavy připomínající klubka vlny vytvářejí výšku pro opravdu zábavný look v kombinaci s jemným outfitem.  Foto: Loreal Professionel (4x)

Účes Double Braid - připomíná ruské panenky. Nicméně v kombinaci s oblečením s geometrickými liniemi nabízí velice čistý styl.

Účes Double Braid - připomíná ruské panenky. Nicméně v kombinaci s oblečením s geometrickými liniemi nabízí velice čistý styl.

Přirozený francouzský styl měkké ofiny a lehce vlnitých délek zdůrazňuje uvolněný vzhled. Vhodné pro dlouhé nebo středně dlouhé vlasy.

Přirozený francouzský styl měkké ofiny a lehce vlnitých délek zdůrazňuje uvolněný vzhled. Vhodné pro dlouhé nebo středně dlouhé vlasy.

Bunny Tail

Bunny Tail

Přirozený look ulice

Přirozený look ulice

FOTO: Redken (3x)

Jednoduchý ohon svázaný stuhou s jednoduchou smyčkou, což vytváří velmi romantický a ženský look.

Jednoduchý ohon svázaný stuhou s jednoduchou smyčkou, což vytváří velmi romantický a ženský look.

Návrat k jednoduchému stylingu alá 80. léta.

Návrat k jednoduchému stylingu á la 80. léta

Retro styl - alá Lída Baarová

Retro styl á la Lída Baarová

FOTO: Kerastase

Přirozené vlny podtrhující siluetu obličeje.

Přirozené vlny podtrhující siluetu obličeje

FOTO: label.m

Lehké vlny na dlouhých vlasech s centrálně posazenou pěšinkou. Účes inspirovaný duchem hippie se silnou dávkou sex apppealu.

Lehké vlny na dlouhých vlasech s centrálně posazenou pěšinkou. Účes inspirovaný duchem hippie se silnou dávkou sex appealu

FOTO: Schwarzkopf (3x)

Krátké asymetrické mikádo

Krátké asymetrické mikádo

Vlasy s délkou po ramena v podobě dlouhého mikáda a tzv.lobu.

Vlasy s délkou po ramena v podobě dlouhého mikáda a tzv. lobu

Končí období hipsterů, vousáčů a zarostlých mužů. V kurzu teď budou krátké, precizní střihy.

Končí období hipsterů, vousáčů a zarostlých mužů. V kurzu teď budou krátké, precizní střihy. Honza Kořínek

FOTO: Toni&Guy (2x)

Šedivá

Šedivá zažívá doslova boom v dámské i pánské podobě. Bomton

Unisex střih i styling

Unisex střih i styling. Bomton