Preferujete krajku, satén, šaty zdobené štrasem, třpytkami, výšivkami nebo raději volný áčkový střih? Výběr je naprosto neomezený. A nenabízí je jen zahraniční obchody, ale i ty tuzemské. Velice moderní jsou kousky bez výstřihu, zato ozdobené límečky, které bývají doplněny kamínky nebo cvoky.

Výstřih už dávno není vše a vídat jej budeme jen poskrovnu. Letos i příští rok jsou šaty designované v rafinovaných střizích, z prestižních látek a v padnoucích siluetách.

Zapomeňte na lacinost, výstřihy už nejsou v kurzu, módní guruové sázejí na vtipné a funkční detaily a pánské prvky. Mezi nejoblíbenější patří límečky, kapsy, ale i pásky a knoflíky. Ve velké vede i krajka.

1. Ax Paris, Zoot, 819 Kč. 2. Vero Moda, Zoot, 1249 Kč. 3. Mohito, info o ceně v obchodě.

1. Absence, nebo jen doopravdy minimální výstřih. I tak vypadají nejnovější společenské malé bílé. Ax Paris, Zoot, 819 Kč. 2. Vero Moda, Zoot, 1249 Kč. 3. Mohito, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Variant malých bílých je opravdu nespočet

Variant malých bílých je opravdu nespočet.

FOTO: Profimedia.cz

1. Zara, 1199 Kč. 2. H&M, 999 Kč. 3. Tamsin London, 2055 Kč.

Baví vás mužský styl? Pak neváhejte vsadit na pánské prvky. 1. Zara, 1199 Kč. 2. H&M, 999 Kč. 3. Tamsin London, 2055 Kč.

FOTO: Archiv firem

Se sytými barvami opatrně

S čím bílou ladit? Podle celebrit, které malé bílé vynesly na různé společenské akce, se dá sladit prakticky se vším. Módní blogerky i celebrity se nebojí kontrastů a k bílé obléknou černé masivní boty na podpatku a černou kabelu.

Bílé ale sluší i leopardí vzor, nebo syté barevné doplňky a kosmetika (náušnice, baleríny, lodičky, linky na oči, rty, lak na nehty). Všeho ale s mírou.

Pokud si na barvy netroufáte, vsaďte na bílou, nebo tělovou a béžovou. S tou nikdy nic nezkazíte. Na honosnou párty se nebojte vynést flitry v podobě zlatých či stříbrných doplňků. Nezapomeňte ale na pravidlo, že šaty by měly ze všeho nejvíc vynikat. Pozor si dávejte na červenou. Raději vsaďte na mentolové a pastelové tóny.

1. Closet, Zoot, 1099 Kč. 2. a 3. obojí Mohito, info o ceně v obchodě.

Velmi aktuální je trend áčkové sukně, kde je znát inspirace 60. léty. 1. Closet, Zoot, 1099 Kč. 2. a 3. obojí Mohito, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Pokud sladíte bílou s bílou, neuděláte nikdy chybu

Pokud sladíte bílou s bílou, neuděláte nikdy chybu.

FOTO: Profimedia.cz

Malé bílé se nosí s béžovou

Malé bílé se nosí i s béžovou.

FOTO: Profimedia.cz

1. Asos, info o ceně na webu. 2. Mango, 849 Kč. 3. Tamsin London, 1575 Kč.

Límečky, netradiční střihy a rafinované pojetí malých bílých budou slušet každé ženě. 1. Asos, info o ceně na webu. 2. Mango, 849 Kč. 3. Tamsin London, 1575 Kč.

FOTO: Archiv firem