Kreativní umělkyně založila značku Rum+Coke minulý rok. Do svých kolekcí nafotila plus size modelky tmavé pleti, a na žádné fotce přitom nechybí veselý úsměv a styling, který dotváří dokonalý celek prezentovaného oděvu.

Courtney Smithová řekla pro Refinery 29: „Nikdo se nikoho neptá, proč ve své kampani nafotil oblečení na vyhublých modelkách. Já jsem zvolila „větší“ ženy tmavé pleti, protože je mnoho dam, které v reklamě nebo v televizi postrádají někoho, kdo je alespoň trochu podobný tomu, jaké jsou ony samy.”

Módní svět je plný negace

Značka Rum+Coke nabízí svým zákaznicím oblečení ve velikostech od 36 do velikosti 62. Na své si tedy přijdou ženy různých velikostí i typu postavy.

„V módním světě je spousta negace. Buď není žena dost hubená, nebo mladá, nebo nemá dokonale světlou pleť,“ odkrývá designérka krutou realitu oděvního průmyslu. Smithová, která vystudovala Williams College v Massachusetts, obor africká studia říká, že věří ve „všechny formy krásy“.

Vyberou si i milovnice overalů.

Vyberou si i milovnice overalů.

Ceny šatů značky Rum+Coke se pohybují od 48 do 200 dolarů za kus a největším bestsellerem jsou smaragdově zelené šaty z flitrů, které podle svých slov nosí i sama majitelka značky velmi ráda.

Se svými fanoušky často komunikuje i na sociálních sítích, kde se s ní často radí o svém stylu. O své kolekci říká, že je inspirována skutečnými ženami, které se objevily v jejím životě.

Všechny šaty jsou k dispozici již od velikosti 36.

Všechny šaty jsou k dispozici již od velikosti 36.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: