Důraz je kladen především na preciznost jednoduchého střihu, který následně doplňují kreativní nápady zvýrazňující osobnost každé ženy, jež má mít vždy na výběr, zda zvolí odvážnější styl či zůstane u přirozené varianty účesu.

Kadeřníci tak musí pohlížet na individualitu každé ženy a účesy jim přizpůsobovat nejen na základě kvality a délky vlasů, ale i jejich životních priorit.

Další roli sehrává sytá barva inspirovaná přírodními a kovovými odstíny. O slovo se hlásí i nová technika barvení Coloured Sombré, při níž kadeřník utváří jemné přechody mezi jednotlivými tóny vlasů. Celkovému vzhledu pak kralují jemně prosvětlené délky a ženskost.

„Technika barvení Coloured Sombré dokáže díky jemnému a přirozenému stínování maximálně podpořit elegantnost i u jinak ležérního stylu,” vysvětluje Kadeřnice Andrea Josková. Ženy tak i bez většího stylingu docílí dokonalého vzhledu.

Základem jsou zdravé vlasy

A jaké střihy jsou skutečně in?  Měkké, přirozené vlny, výrazná ofina, vlnitý bob, divoký rozcuch, culíky, drdoly, ale i velmi trendy mikádo a ultra krátké účesy.

I sebedokonalejší střih a barvu, ale mohou zhatit poškozené vlasy. Proto je tak důležité se svým kadeřníkem vyřešit i tento problém a nesázet jen na barvy zakoupené v obchodě. Což potvrzuje i přední vlasový stylista Marek Pátl. „Základem vždy musí být krásné a tedy zdravé vlasy. Jedině s nimi lze pomocí střihu a kvalitní barvy udělat z každé ženy neodolatelnou krásku, která stojí za hřích,” dodává Pátl.

Mírně obrácený tvar lobu vytváří objem kolem obličeje a zdůrazňuje rysy.

Mírně obrácený tvar lobu vytváří objem kolem obličeje a zdůrazňuje rysy.

FOTO: L’Oréal Professionnel (3x)

Popelavé blond vlny - kombinující výraznou ofinu, svěží vlny a blond.

Popelavé blond vlny kombinující výraznou ofinu sahající pod obočí, svěží měkké vlny a blond

Zrzavé pixie -nenáročný účes na úpravu s možností velkého množství stylingu - může být rozcuchaný, spadat přes oko i uhlazený s pěšinkou na straně. Musí být přizpůsoben obličeji a je nutné najít rovnováhu mezi delšími a kratšími sekcemi.

Zrzavé pixie - nenáročný účes na úpravu s možností velkého množství stylingu - může být rozcuchaný, spadat přes oko i uhlazený s pěšinkou na straně. Musí být přizpůsoben obličeji a je nutné najít rovnováhu mezi delšími a kratšími sekcemi.

Uvolněný střih či rozcuch zdůrazňující barvící techniku Kiss Colour, která pomocí řady odstínů sahajících od nejsvětlejších blond po jemné jantarové a teplé karamelové tony obohacené o skutečně moderní nádech vytváří v délkách vlasů jedinečné kombinace.

Uvolněný střih či rozcuch zdůrazňující barvící techniku Kiss Colour, která pomocí řady odstínů sahajících od nejsvětlejších blond po jemné jantarové a teplé karamelové tóny obohacené o skutečně moderní nádech vytváří v délkách vlasů jedinečné kombinace.

FOTO: Essential Looks Schwarzkopf Professional (4x)

Trendy copánky vytvářející uvolňující efekt ofiny.

Trendy copánky vytvářejí uvolňující efekt ofiny.

Žhavý kovový styl s nepřehlédnutelnými akcenty plnými nápadného lesku. Zakulacené ofiny podporují tvar střihu pomocí tlumených metalických tónů nabízejících dokonalý základ pro dramatické akcenty lesklé tmavomodré a bohaté čokoládové barvy.

Žhavý kovový styl s nepřehlédnutelnými akcenty plnými nápadného lesku. Zakulacené ofiny podporují tvar střihu pomocí tlumených metalických tónů nabízejících dokonalý základ pro dramatické akcenty lesklé tmavomodré a bohaté čokoládové barvy.

Velmi krátký bob se zakulacenou ofinou s metalickými odlesky.

Velmi krátký bob se zakulacenou ofinou s metalickými odlesky.

Dlouhé blond vlasy z kolekce Haute Coiffure Française ARTY

Dlouhé blond vlasy z kolekce Haute Coiffure Française ARTY

FOTO: HCF

Matrix

Zářivá a velmi sytá barva dodá účesu zcela jiný rozměr.

FOTO: Matrix

Trendy foukaná

Trendy foukaná

FOTO: Redken

Klasické mikádo, kašmírově hebké, probarvené jako polední odraz písku, avšak nekompromisně střižené do jedné délky. Vložené vlny, jako finální tečka stylingu, rafinovaně skryjí čistou hranu a dají plně vyniknout pohybu.

Klasické mikádo, kašmírově hebké, probarvené jako polední odraz písku, avšak nekompromisně střižené do jedné délky. Vložené vlny, jako finální tečka stylingu, rafinovaně skryjí čistou hranu a dají plně vyniknout pohybu.

FOTO: Libor Šula The Salon (2x)

Pevný bob - evergreen, který získal zcela nový rozměr díky ustřižené ofině s pevnou linií. Barva dřeva, kůry, která svádí k dotyku, nutí experimentovat, ale také chtíč a potřeba zrovna tento pocit, zrovna tuto barvu pustit do svých vlasů.

Pevný bob - evergreen, který získal zcela nový rozměr díky ustřižené ofině s pevnou linií. Barva dřeva, kůry, která svádí k dotyku, nutí experimentovat, ale také chtíč a potřeba zrovna tento pocit, zrovna tuto barvu pustit do svých vlasů.

Přirozeně vypadající vlny vhodné pro všechny ženy, které chtějí působit žensky, přirozeně, ale zároveň je pro ně důležitý sexappeal.

Přirozeně vypadající vlny vhodné pro všechny ženy, které chtějí působit žensky, přirozeně, ale zároveň je pro ně důležitý sexappeal.

FOTO: Hair studio Honza Kořínek (2x)

Tmavé, hnědé i přírodní odstíny dominují.

Tmavé, hnědé i přírodní odstíny dominují.

Uvolněný cop působí ležérně.

Uvolněný cop působí ležérně a přitom neztrácí nic na eleganci.

FOTO: Redken

Light ombre oživí přirozený odstín barvy.

Light ombre oživí přirozený odstín barvy.

FOTO: Iwona Zajícová Matrix

Light ombre - účes inspirován nesmrtelným denimem, džínovinou a kultovním americkým stylem 90.let.

Účes inspirován nesmrtelným denimem, džínovinou a kultovním americkým stylem 90. let.

FOTO: Petra Dyszkiewiczová Matrix

Ležérní drdol

Ležérní drdol

FOTO: Wella Professionals (3x)

Módní bob v odstínu fialových orchideí.

Módní bob v odstínu fialových orchidejí.

Pixie účes v odstínu Aluminum kombinovaném ze stříbrnou barvou

Pixie účes v odstínu Aluminum kombinovaném se stříbrnou barvou