Základem jsou šaty. Ty by určitě ale neměly být příliš vyzývavé, hlavní pozornost si totiž zaslouží nevěsta, proto zapomeňte na hluboké výstřihy, které lákají pohledy pánů, i na lechtivé rozparky a vybírejte spíše korzetové šaty nebo takové, jež sice kopírují siluetu, neukáží ale víc, než je potřeba. Délkou by vždy měly sahat minimálně kousek nad kolena, kratší verze si nechte na jiné příležitosti.

Sázejte také na eleganci a střídmost. To ovšem neznamená, že se musíte držet u země. Odvažte se třeba zajímavým doplňkem, jakým může být spona do vlasů nebo květinová či štrasová čelenka.

 Modré šaty s krajkovým pasem, lodičky poseté jemnými kamínky, obojí Karen Milen, info o ceně v obchodě. Zlatá květinová spona do vlasů, 199 Kč, zlaté psaníčko 299 Kč, obojí H&M.

Modré šaty s krajkovým pasem a velmi zajímavým střihem sukně, lodičky poseté jemnými kamínky, obojí Karen Milen, info o ceně v obchodě. Zlatou květinovou sponou do vlasů (199 Kč) sepněte navlněný účes, do ruky uchopte zlaté psaníčko (299 Kč), obojí H&M.

FOTO: Archiv firem

Záleží samozřejmě i na místě, kde se svatba odehrává. Pokud se koná v kostele, zvolte formálnější oděv anebo se klidně zeptejte nevěsty či ženicha a poraďte se, jaké šaty byste měli obléci. Neznalost v tomto případě neomlouvá.

Pokud se ale jedná o venkovní svatbu, klidně zvolte odvážnější model a šaty s áčkovým střihem. Nezapomeňte ale opět na přísloví, že méně je někdy více.

 Oranžové šaty s květy, Lindex 999 Kč. Neonové baleríny poseté flitry i psaníčko ve tvaru rtů, obojí Asos. Květinová čelenka k uvázání do vlasů, Topshop, info o ceně v obchodě.

Outfit ideální na venkovní i vesnickou svatbu. Volte ho jen tehdy, pokud je veselka v neformálním duchu. Oranžové šaty s květy, Lindex 999 Kč. Neonové baleríny poseté flitry i psaníčko ve tvaru rtů, obojí Asos. Květinová čelenka k uvázání do vlasů, Topshop, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Co se týče barev, vyhýbejte se bílé i černé. A to dokonce i kombinaci obou dohromady. Spousta lidí totiž věří, že černá barva na svatbě může přinášet smůlu. Protože jde o veselou, avšak slavnostní událost, klidně volte pestré jarní barvy.

Lososová, nebesky modrá, jemná žlutá, oranžová, nebo světle zelená jsou ideální. Volíte podpatky? Nemusí to být nutně ty dvaceticentimetrové, stačí nižší. Pokud se na ně necítíte, obujte baleríny. Do ruky ani na rameno nepatří objemná kabela, ale slušivé psaníčko. Na šaty se hodí i krajka. A to především na večerní, posvatební párty.

Krajkové vypasované šaty, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě. Perlový náhrdelník, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě. Luxusní psaníčko poseté kamínky, Mango 1500 Kč. Elegantní krémové lodičky, F&F XXKč.

Krajkové vypasované šaty, 1899 Kč. Perlový náramek, 499 Kč obojí Marks&Spencer. Luxusní psaníčko poseté kamínky, Mango 1500 Kč. Elegantní krémové lodičky, F&F 569 Kč.

FOTO: Archiv firem