Letní počasí o sobě dává nezadržitelně vědět, a tak není divu, že jedním z hlavních bodů různých módních přehlídek po světě jsou i trendy plavky pro letošní sezónu. Nejinak tomu bylo i v Sao Paolu.

Brazilský Fashion week v Sao Paolu

Brazilský Fashion week v Sao Paolu

FOTO: fotobanka Profimedia

Brazilské plavky a bikiny jsou známé svými "ultratenkými" a malými tvary, pro tuto přehlídku se ale místní návrháři přeci jen "trochu" umírnili a představili o trošku více zahalující modely. I tak se ale bylo rozhodně na co dívat.

Místo odhalování téměř všeho totiž návrháři vsadili na netradiční střihy a tvary plavek, téměř veškeré modely pak byly vyrobeny z veselých a pestrobarevných materiálů. Mezi méně tradiční kousky patřily modely s rukávy, které sice mohou být poněkud nepraktické, i tak ale sklidily velký úspěch.

Na brazislkém Fashion Weeku byly k vidění i netypické modely plavek.

Na brazilském Fashion Weeku byly k vidění i netypické modely plavek.

FOTO: fotobanka Profimedia

K vidění byla i "umírněnější" kolekce návrhářky Priscilly Daroltové, která je známá svými fantaziemi a důrazem na ekologicky šetrné materiály. Ty sice nebyly natolik pestré jako jiné modely, zato byly ale plné grafických vzorů.

Celkově přehlídka sklidila velký úspěch. Brazilská ekonomika je největší v Latinské Americe a místní módní průmysl patří K nejrychleji rostoucím.