Podle profesorky Stefanie Johnsonové z University of Colorado v Denveru trpí atraktivní ženy především při žádostech o práci na pozice, jež se historicky pojí s muži, ženy v nich v minulosti nepracovaly. Atraktivní příslušnice tohoto pohlaví jsou pak diskriminovány, protože jsou považovány za příliš křehké, zjemnělé, fajnové a tudíž nekompetentní pro „hrubou“ práci.

Dvojí standardy

„Podle naší studie být atraktivní v této profesi je pro ženy značnou újmou. V každém jiném typu práce jsou atraktivní ženy upřednostňovány. Ale u mužů tato diskriminace neplatí. U pohlaví v žádosti o některé pozice fungují dvojí standardy,“ tvrdí profesorka Johnsonová.

Atraktivní a vysocí muži nejsou diskriminováni nikdy a na žádných pozicích a jsou většinou upřednostňováni před ostatními. Mají vyšší platy, jsou lépe hodnoceni, dostávají více hlasů při volbách, jsou oblíbenější a v procesech se dočkávají příznivějších rozsudků.

Zcela přehlíženy jsou krásné ženy při žádosti o pozici ředitelky bezpečnostní služby, prodejkyně hardwaru, vězeňské dozorkyně či řidičky náklaďáků.