Pečlivě zvažte, na jaký druh představení se chystáte, a podle toho vybírejte vhodnou garderobu. Romantický nádech bude určitě na místě.

  • Přestože dnes neplatí pro toto oblečení žádná striktní pravidla, volte svátečnější variantu.
  • Rozhodně zapomeňte na džíny a volné svetry.
Ne každá žena miluje sukně či šaty, i přesto může ve společenském overalu vypadat velice slavnostně. Bandolera, 4570 Kč.

Ne každá žena miluje sukně či šaty, i přesto může ve společenském overalu vypadat velice slavnostně. Bandolera, 4570 Kč. Pro štíhlou a vyšší postavu se báječně hodí blýskavý top se zajímavě střiženými rukávy a minisukně s vysokým pasem. M&S, top 799 Kč, sukně 899 Kč. Efektně vypadají krajkové šaty s ručně zpracovanou odnímatelnou aplikací květiny. Bonprix, 749 Kč.

Šaty s překřížením na prsou zdůrazní široký opasek. Steilmann, 4990 Kč

Šaty s překřížením na prsou zdůrazní široký opasek. Steilmann, 4990 Kč

  • Muž bude vypadat šik v obleku. Na odpolední představení se hodí šedý, na večerní nebo operu tmavý s bílou košilí a kravatou.
  • Nestárnoucí jsou černé šaty, které lze oživit pravými šperky, bižutérií nebo šálou.
Výhodou tohoto pánského modelu je možnost koupit kalhoty a sako zvlášť, podle typu postavy, a dosáhnout tak dokonale padnoucího celku. M&S, sako od 2999 Kč, kalhoty od 1999 Kč

Výhodou tohoto pánského modelu je možnost koupit kalhoty a sako zvlášť, podle typu postavy, a dosáhnout tak dokonale padnoucího celku. M&S, sako od 2999 Kč, kalhoty od 1999 Kč

V jednoduchosti je síla. To potvrzují dívčí černé saténové šaty s potiskem v horní části. M&S, 1099 Kč. Fialovočerný model je velice elegantní a v záři reflektorů si v něm každá žena bude připadat jako hvězda. Steilmann, 4990 Kč.

V jednoduchosti je síla. To potvrzují dívčí černé saténové šaty s potiskem v horní části. M&S, 1099 Kč. Fialovočerný model je velice elegantní a v záři reflektorů si v něm každá žena bude připadat jako hvězda. Steilmann, 4990 Kč. Přiléhavý model s potiskem z bílých květin a výstřihem ve tvaru srdce působí mladistvě. Bonprix, od 649 Kč

  • Modely by měly být z kvalitních nemačkavých materiálů. Ideální jsou brokáty s nepravidelnými vzory a hedvábné tkaniny s efekty pomačkání či látky házející lesky, které samy o sobě vypadají dekorativně.
  • Nevšedním doplňkem jsou plyše a kožešiny. Nezapomeňte na doplňky.
Brož, 239 Kč, www.fleur.cz. Kabelka, M&S, 999 Kč. Boty M&S, 999 Kč. Šála, 4500 Kč, www.sekora.cz.

Brož, 239 Kč, www.fler.cz. Kabelka, M&S, 999 Kč. Boty M&S, 999 Kč. Šála, 4500 Kč, www.sekora.cz.