Na videu je zatím představena počítačová simulace, která se právě zkušebně testuje na zvířatech. Společnost Philips vyvinula křemíková vlákna, jež jsou napnuta pod kůží a budou reagovat na mechanický dotyk, nikoli na světlo a teplo. Philips si nápad před pár dny nechal patentovat, ale ještě nějaký čas potrvá, než si toto evoluční tetování budeme moci pořídit.   

Zatím jsou potetovány myši

Na univerzitě v Pennsylvánii zatím probíhá zkušební testování speciálních čipů, které jsou vyrobeny z křemíku a hedvábí na bázi LED obrazu a jsou zasazeny pod kůží jako tetování. Tyto materiály jsou totiž dobře použitelné jako implantáty. Zatím se implantáty vsazují pod kůži myším a jak se zdá, zabarvování po mechanickém dotyku funguje. 

Křemičité čipy s tvarem rýžového zrna (délka asi jeden milimetr a tloušťka 250 nanometrů) jsou zasazeny pod kůži a hedvábné listy s fyziologickým roztokem je udrží na místě. Na těle se tak vytvoří LED obrazovka, na niž bude možno naprogramovat nějaký ornament.

Záda jako obrazovka

Vize hledí ještě dál do budoucnosti a přemýšlejí, že by si žena mohla na zádech svého partnera pouštět filmy. Otázka je, jestli by jí neutekla nějaká zajímavá zápletka v době, kdy si bude dávat kávičku a přestane "obrazovku" hladit.

Nebo by se také hodila mapka s GPS navigačním systémem na vnitřní straně zápěstí s vyznačením vaší aktuální polohy. Také by se mohlo celé tělo prodávat jako reklamní plocha, nemluvě o předvolebních agitkách vytetovaných přímo na prsou, zádech či břiše...