Máte dojem, že na nanesení make-upu není nic složitého? Vizážisté si ovšem myslí něco jiného. Může to být totiž věda. V České republice se objevil nový trend: kurzy líčení.

Nehlásí se do nich jen dámy, které se chtějí stát profesionálními vizážistkami. Jak potvrdila spolumajitelka školy líčení Markéta Angerová, poslední dobou se hodně hlásí ženy-manažerky.

"Když jste nalíčená a upravená, dodá vám to sebevědomí a v profesních výsledcích se to určitě odrazí. Často organizujeme kurzy pro společnosti, kdy firma zaplatí celému osazenstvu kanceláře kurz profesionálního líčení.

A někdy se stává, že se tomu začínají věnovat ve volném čase. Mají svoji práci a využívají o víkendech toho, že se mohou věnovat vizážistice. Je to kreativní práce a ženy si většinou potřebují přidat nějakou aktivitu do života," upřesnila ještě Angerová.

 

Základní make-up tvoří ženskou krásu, to rozjemnění. Většina žen make-up nemá, nenosí jej, a to je škoda,Veronika Dědková, přední česká vizážistka

Kurz může být jednodenní nebo týdenní, s certifikátem po jeho skončení i bez. Záleží na typu kurzu, do jakého se zájemkyně přihlásí. Na vše dohlíží profesionální vizážistka. Ceny kurzů se pohybují v cenovém rozmezí sedm až 30 tisíc korun.