Etno styly ovládnou nejen oblečení včetně plavek, ale i boty a doplňky. Svršky jako nejrůznější trička, topy a košile se neobejdou bez potisků a vzorů á la indiánka, krajkových lemů, korálků. Nezapomínejte ani na batiku, která je opět v kurzu. 

Tričko, 4U Store, 590 Kč.

Tričko s obrázkovým potiskem může působit infantilně, ale k současným trendům prostě patří. Foto: 4U Store

Velmi trendy budou i obrázkové potisky, které mohou vzbuzovat dojem, že se jedná o dětské oblečení.

Bohaté topy se hodí ke všem střihům a délkám džín včetně velmi módních plátěných kalhot.

Postavu u volných topů lze zvýraznit krátkou vestičkou či krátkým vypasovaným sakem. 

FOTO: New Yorker

Sukně se doporučují spíše ke střízlivějšímu topu. Přestože jsou v současné době velmi módní ultra krátké sukýnky, k etno stylu se vůbec nehodí. Sukně v etno stylu totiž musí být dlouhá až na zem. Čím pestřejší vzor, tím lepší a čím více vzorů pohromadě, tím zajímavější. Sukni by neměl chybět široký pásek.

 

Dlouhé volné sukně až na kolena

Dlouhé volné sukně až po kotníky by měly v šatníku dominovat. FOTO: Quelle

U šatů platí podobná pravidla - maxi délka, vzory a kombinace. Navíc by šatům nemělo chybět řasení, zdobení, vykrojené výstřihy a různé šňůrky a gumy na stažení v pase či pod prsy.

 

Klasický vzor s drobnými květinami krásně vynikne uspořádaný do bordury na tmavé ploše. Volný střih zakryje nedostatky silnější postavy. Sanu Babu, 640 Kč (vlevo). Na lehké blůzce jsou využity dva vzory a kanýrky - prvky letní módy s. Oliver, 1099 Kč.

Klasický vzor s drobnými květinami krásně vynikne uspořádaný do bordury na tmavé ploše. Volný střih zakryje nedostatky silnější postavy. Sanu Babu, 640 Kč (vlevo). Na lehké blůzce jsou využity dva vzory a kanýrky - prvky letní módy s. Oliver, 1099 Kč.

FOTO: Archiv firem

Nezapomínejte na doplňky

Opravdovým hitem jsou výrazné náramky a to barevné, ale i z přírodních materiálů jako je dřevo. Poté samozřejmě tzv. mega náhrdelníky a to také jak z umělých, tak přírodních materiálů.

Výrazné dřevěné barevné náramky

Výrazné dřevěné barevné náramky

FOTO: www.quelle.cz

Kabelka dnes již patří mezi samozřejmosti, bez kterých se žádná žena neobejde byť  jen den. Stále jsou velmi módní nadměrné velikosti - do kabelky by se mělo vejít prostě úplně vše. 

Michaela Bakotová, náhrdelník 1050 Kč

Michaela Bakotová, náhrdelník 1050 Kč

FOTO: archiv Michaely Bakotové

A nezapomínejte, že nemusíte mít šatnu plnou oblečení, bohatě postačí jeden základní kousek, který perfektně sedne; ten potom už snadno ozvláštníte jednoduchými prvky.

Šátky z jemných materiálů kolem krku patří mezi velmi oblíbené doplňky etno stylu. 

FOTO: New Yorker