Součástí nové letní kolekce je podle Rajské praktická móda, k níž řadí i takzvané koktejlové šaty. "Jsou tam úpletové šaty, které se mohou hodit do tašky, nebo sukně, jež se nemačkají." Zároveň představila takzvanou pajetkovou řadu, šaty s drobnými lesklými plíšky.

Modely jsou vytvořeny tak, aby se mohly navzájem kombinovat. Jsou určeny pro ženy s nápadem,módní návrhářka Beata Rajská

Návštěvníci módní přehlídky tleskali žluto-bílým úpletovým kostýmkům, lehkým elegantním šatům i strohým černým kostýmům.

Sama návrhářka se na molu objevila ve sportovním, námořnicky laděném modelu. Svým obdivovatelům se omluvila za poněkud chladné podmínky, v nichž letní modely museli sledovat.

Rajská představila modely pro dostihy v Ascotu

Speciálně pro dostihy v britském Ascotu, kam se letos Rajská chystá, připravuje klobouky i šaty. "Klobouky musí být hodně velké, nazdobené a pokrývat hlavu. Nemohou to být jen čelenky," uvedla.

Sukně pak podle autorky musí zakrývat kolena a dodržet se musí také šířka ramínek, zároveň by dostihové modely měly splňovat požadavky pro pohodlí. "Dáma v tomto oblečení musí strávit celý den," zdůraznila.

Modely Beaty Rajské pro léto 2009

Kolekce Beaty Rajské pro jaro/léto 2009

Modely Beaty Rajské pro léto 2009

Modely byly navrženy tak, aby se mohly navzájem kombinovat.

Modely Beaty Rajské pro léto 2009

Také šaty bez ramínek budou dominovat letošnímu létu.

Modely Beaty Rajské pro léto 2009

Autorka využila pro letní šaty bílou barvu.

FOTA: ČTK

Beata Rajská je zakladatelkou značky, jež se na českém trhu prezentuje od roku 1997. Svou tvorbu pravidelně představuje na přehlídkách v Česku i zahraničí. Mimo jiné byla autorkou modelů pro soutěže Miss České republiky v letech 2001 až 2004.