Od barvy se vyžaduje, aby ladila s odstínem pleti, což pro laika není právě jednoduché zjistit. Podívejme se proto na tři barvy, které jsou nyní v popředí zájmu. Růžová, zelená a žlutá působí svěže a mladě, ale pokud se mají dostat do bezprostřední blízkosti tváře, je třeba z nich vybírat velmi pečlivě.

Jarní typ

Blondýnky s bledou až průsvitnou pletí, která se však dobře opaluje, si mohou dovolit tmavší nafialovělý odstín růžové. Ze skupiny barev zelených je to tyrkysová. Prospívá jim rovněž žlutá v celé své škále včetně meruňkové.

 

Halenka v prodloužené délce se zapíná na šest knoflíků a patří k ní úzký pásek na zavazování. Neckermann, 399 Kč. Pro kombinování je ideální polyakrylový svetřík se zajímavě řešeným hlubokým výstřihem. Hodí se ke kalhotám i k sukni. Neckermann, 799 Kč.

Letní typ

Pleť je většinou spíš bledá až průsvitná, často se zřetelnými cévkami, nicméně s opálením také nemívá problémy. Prozáří ji jemná růžová, se zelenou a žlutou však příliš nejde dohromady. Mírného využití ve vzoru se to ale samozřejmě netýká.

Podzimní typ

Béžovozlatá, broskvová nebo snědá pleť si říká o tmavé varianty růžové, zelená jí sluší jakákoli a vynikne také vedle meruňkové nebo jasně oranžové.

Zimní typ

Jde většinou o tmavovlásky, které mají pleť bílou s růžovým nádechem. Mohou si dovolit všechny odstíny růžové, jasně zelenou a jakoby zapudrovanou žlutou. Návod je to jen orientační, protože každá žena je svým způsobem originál, i s odlišným vkusem.

Pastely ale rozhodně žádné neublíží. Jejich velkou výhodou je možnost rozmanitých kombinací jak vzájemně mezi sebou, tak s neutrální bílou a černou. Letos s nimi prostě bude až do podzimu vystaráno o módní vzhled.

:.Komu dělá potíže rozhodnout se pro jednu z trojice vedoucích barev, může je mít na letní bundě všechny. Že k ní patří jednobarevné kalhoty, je jasné. Billabong, 1990 Kč