Hlavní obsah
Kubík Navara Foto: Petra Navarová

Plastová víčka mohou pomoci postiženému Kubíkovi

Zní to zvláštně, ale je to fakt. Těžce postiženému Kubíkovi Navarovi mohou pomoci plastová víčka od PET lahví. Není to žádost o peníze, ale o víčka, která máme doma asi každý. Stačí je jen odšroubovat z lahve, kterou si běžně kupujeme, a poslat rodičům malého Kuby.

Kubík Navara Foto: Petra Navarová
Plastová víčka mohou pomoci postiženému Kubíkovi

Kubík a jeho dvojče Tomášek se narodili ve 25. týdnu těhotenství. Byli maličcí, vážili jen 780 a 840 gramů. I přes velmi intenzívní péči Tomášek nepřežil. A Kubík po různých peripetiích dnes v téměř pěti letech bojuje s dětskou mozkovou obrnou a epilepsií. Je těžce postižený pohybově i mentálně.

Velmi mu pomáhá léčba ve slovenském centru ADELI. Alespoň dvakrát ročně se manželé Navarovi snaží umožnit svému synkovi speciální terapii v obleku, kterou rehabilitační centrum nabízí. Dva týdny rehabilitace zde ale stojí 3000 eur.

Proto manželé Navarovi začali sbírat plastová víčka. Jejich výkupní cena je nízká a proto je potřeba nasbírat přibližně 14 tun. Nyní již mají asi dvě tuny. Se sběrem jim pomáhají děti ve školách, školkách, mateřská centra, některé firmy i jednotlivci, kteří víčka posílají poštou. Za všechna víčka jsou rodiče Kuby moc vděční. Více o sběru na http://jakubnavara.webnode.cz/sbirame-vicka/

Kubík při rehabilitaci ve speciálním obleku.

Foto: Petra Navarová

„Kubíčkovi léčba moc pomáhá. I když jsou pokroky pro okolí zdánlivě malé, my je vidíme jako velké. Navíc každý z lékařů, když si přečte Kubíčkovy lékařské zprávy, a to, jak měl těžký vstup na tento svět, nás vždy nesmírně pochválí za to, jak Kubík vypadá, jaký je, že dobře jí, směje se, pohybuje se,“ řekla Novinkám maminka Kubíka.

Lidé také mohou přispívat na sbírku vypsanou občanským sdružením Conamen, které Kubovi pomáhá zajistit finanční prostředky na jeden rehabilitační pobyt. Sbírku naleznete zde: http://conamen.cz/index.php?category=3&subcategory=1&m=show&id=6

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků