Hlavní obsah
 

Panenky s proporcemi skutečné ženy lze doladit celulitidou či akné

Americký umělec deprimovaný nereálnými proporcemi panenek Barbie začal už v loňském roce vyrábět panenky s těly průměrných Američanek, s přirozenějším make-upem a sportovnějším šatníkem. Sklidily u dětí obrovský úspěch. Letos tak panenky ještě vylepšil o speciální nálepky, které dětem umožní panenkám dodat na opravdovosti, a tedy přidat jim akné, strie či celulitidu.

 
Panenky s proporcemi skutečné ženy lze doladit celulitidou či akné

Odhaduje se, že 50–90 % dívek a žen ve věkové hranici 11–30 let má nedokonalou pleť, sklony ke striím a celulitidě. A není tedy od věci na tyto věci pohlížet jako na zcela přirozenou věc. „A proč tedy neudělat i z panenek představitelky reálných dívek a žen,“ vysvětluje svůj záměr autor konceptu Nickolay Lamm a dodává: „Jak jinak dívkám ukázat, že tyto problémy jsou zcela normální a nelze je považovat za obří nedostatky, za které je nutné se stydět.”

Představy o dokonalosti se tak již u malých dívek začínají vracet k přirozenosti. A není pravda, že by se zmíněné panenky dětem líbily méně než tradiční Barbie. Naopak dívky v panenkách vidí své sestry, maminky, tety, a když by si měly vybrat, tak mnohem raději upřednostnily reálné panenky.

Barbie versus panenka s proporcemi skutečné ženy.

Foto: Profimedia.cz

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků