Hlavní obsah
S výběrem knih, které baví dnešní mládež, může pomoci knižní festival. Foto: Profimedia.cz

Jaké jsou nejpopulárnější knihy mezi mladými? Prozradí největší knižní festival

Přestože dnešní mladá generace již tolik nečte, jak tomu bylo ještě před dvaceti lety, neznamená to, že je knihy jako takové vůbec nezajímají. Jde jen o to ukázat možnosti, které dnešní trh s „young adult” literaturou nabízí. A právě nejpopulárnější knihy pro tuto věkovou kategorii, ale i autoři samotných knih budou k vidění již tuto sobotu 2. října 2021 v pražském Kongresovém centru na populárním literárním festivalu HumbookFest.

S výběrem knih, které baví dnešní mládež, může pomoci knižní festival. Foto: Profimedia.cz
Jaké jsou nejpopulárnější knihy mezi mladými? Prozradí největší knižní festival

Akce, která ve střední Evropě nemá obdoby, nabídne letos návštěvníkům kromě českých autorů také německou spisovatelskou hvězdu Lin Rinu. Její bestsellerový young adult historický román Kroniky prachu se v České republice dočkal již několika dotisků a mladí mu doslova propadli.

Autorka v rámci HumbookFestu představí svůj nový, hladově očekávaný román Limea.

Prodejní festival knih nabídne řadu tematických debat a autogramiád, v rámci kterých se představí téměř 20 českých autorů a dalších účinkujících.

V besedě na téma slovanské mytologie se objeví například Kateřina Šardická, jejíž debut Zmizení Sáry Lindertové vyhrál v roce 2019 soutěž Kniha roku hned ve dvou kategoriích, nebo Vladimíra Šebová, bestsellerová slovenská autorka, které na konci září vychází očekávaný román Dcera zimy.

O LGBT+ tématech v knihách bude diskutovat jeden z nejpopulárnějších českých young adult autorů Theo Addiar spolu s autorkami Sam Xabyssus a Ellou Fever, která se ve svém komiksu Třeťák věnuje problematice trans osob.

Číst či nečíst klasiku a populární podcasty

Jedním z témat festivalu bude i to, zda číst nebo nečíst klasiku a co vlastně dnes klasika v očích mladých čtenářů představuje. Dá se za ni dnes považovat třeba Harry Potter, nebo ho v povinné četbě pořád válcuje Babička?

V programu nechybí ani beseda na téma stále populárnějších podcastů. Účastnit se jí budou vítězky ankety Podcast roku Lucie Bechynková a Bára Krčmová z podcastu Opravdové zločiny.

Vystoupí i známý herní youtuber Radek Starý alias sterakdary, kterému tento rok vyšla debutová fantasy kniha Arila: Stříbrné město.

Pravděpodobně nejvíc se ale knihomolská komunita těší na to, že bude konečně spolu. Naživo. Neopakovatelnou atmosféru HumbookFestu si návštěvníci pochvalují každoročně a právě o setkávání lidí s podobnými zájmy, čtenářů, autorů, blogerů a knižních nadšenců tento festival je.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků